Trh dobrovoľníctva

Bratislavské dobrovoľnícke centrum organizuje už tradične ako jednu so súčastí Bratislavského týždňa dobrovoľníctva aj TRH DOBROVOĽNÍCTVA v Starej Tržnici. Trh dobrovoľníctva je jednou z foriem, ako pomôcť nielen organizáciám ale aj dobrovoľníkom.  Je určený na vzájomné prepájanie tých ktorí chcú pomáhať, s tými, ktorí to potrebujú. 

Trh dobrovoľníctva sa bude konať 17. septembra 2016, v čase 10:00 - 15:00 hod., v rámci Potravinového trhu v Starej Tržnici v Bratislave. Nepremeškajte príležitosť zúčastniť sa. Krúžkujte  17. september 2016 v diárikoch. 

Čo Vás čaká na TRHU DOBROVOĽNÍCTVA

Na Trhu dobrovoľníctva sa dozviete, čo je to dobrovoľníctvo, aké možnosti dobrovoľníctva v Bratislave máme a tiež, aké konkrétne organizácie práve dobrovoľníkov/čky potrebujú a hľadajú! Na vlastnej koži si budete môcť vyskúšať, aké je to pracovať s deťmi zo sociálne slabších rodín, vychovávať psíkov pre ľudí so zrakovým znevýhodnením alebo tráviť čas so seniormi. 

10:00-15:00
Prezentácia organizácií, ktoré aktuálne hľadajú dobrovoľníkov (1. poschodie)

10:00-15:00
Živá knižnica 

Kompletný zoznam organizácií, ktoré sa zúčastnia TRHU DOBROVOĽNÍCTVA bude zverejnený koncom augusta 2016. Už teraz sa však môžete tešiť na množstvo organizácií, ktoré vám počas Trhu dobrovoľníctva ukážu, akých dobrovoľníkov/čky hľadajú! Pri jednotlivých stoloch si budete môcť tieto aktivity aj názorne vyskúšať.

Tešíme sa na Vašu účasť!

Ste organizácia a chcete sa zapojiť?

Skvelé! Do Trhu dobrovoľníctva sa môže zapojiť každá organizácia, ktorá spĺňa nasledujúce požiadavky:

  • hľadáte dobrovoľníkov a dobrovoľníčky
  • ste registrovaný alebo aktivovaný na webe BDC
  • viete ako s dobrovoľníkmi pracovať
  • minimálne 2 vaši zamestnanci budú na Trhu prítomný počas celého trvania
  • zaregistrujete sa najneskôr do 20. augusta 2016

ČO MUSÍTE VEDIEŤ:

BDC zabezpečuje koordináciu podujatia predtým a na mieste

Cena za miesto a stôl je: 10 eur (táto suma nie je pre nás, platíme ju za prenájom stolov, ich rozloženie a zloženie a následné upratanie a údržbu priestorov). 

Rozmer stola: 2x1 meter

Počet stolov: max. 35 stolov. V prípade, že sa prihlási viac organizácií, dáme prednosť tým, ktoré sú aktivované v databáze BDC a dlhodobo si prostredníctvom webu hľadajú dobrovoľníkov/čky.

Čo počas trhu robiť/ nerobiť: Čo sme obkukali, že fungovalo/ nefungovalo minulý rok :) Nikoho z okoloidúcich rozhodne nezaujali neaktívne stánky s pár letákmi. Naopak, úspech mali tí, ktorí priamo na trhu ukazovali, čo všetko môžu dobrovoľníci/ čky robiť v ich organizácii. Čo tak to tento rok dotiahnuť do dokonalosti? Prineste ľuďom na vyskúšanie presne to, čo by robili aj u vás! Ak chcete aby sa hrali s deťmi, prineste skladačky; ak chcete aby sa s nimi učili, robte zaujímavé pokusy. Nech si to vyskúšajú :) Že to sa u vás nedá? Dá. Prihláste sa a spolu už niečo vymyslíme :)

     

                                                                chcem sa registrovať

Svoje otázky ohľadne Trhu dobrovoľníctva smerujte na:
koordinátorka podujatia: Ivana Janská; info@dobrovolnictvoba.sk; (+421) 918 569 781

Trh dobrovoľníctva 2015

V roku 2015 sa na Trhu dobrovoľníctva zúčastnilo presne 20 organizácií. V jednotlivých stánkoch ste sa mohli dozvedieť, akých dobrovoľníkov/čky aktuálne hľadajú a aké zaujímavé  projekty chystajú! Súčasťou Trhu dobrovoľníctva boli aj dve zaujímavé diskusie. Viac info TU.