Pracujeme s dobrovoľníckymi organizáciami

Poskytujeme školenia, konzultácie a supervízie v oblasti manažmentu dobrovoľníkov. Záleží nám na tom, aby boli dobrovoľníci v organizáciách spokojní a aby organizácie boli spokojné s dobrovoľníkmi. 

Vieme, ktoré organizácie aktuálne potrebujú dobrovoľníkov. V databáze máme zaregistrovaných viac ako 250 organizácii z Bratislavy a Bratislavského kraja. Okrem toho, že zverejňujeme ich aktuálne dobrovoľnícke ponuky, učíme ako majú s dobrovoľníkmi pracovať, organizujeme školenia, tréningy, konzultácie a supervízie. Vytvárame dobrovoľnícke programy šité na mieru.

Ako na to:

  • Aby mohla organizácia vkladať ponuky pre dobrovoľníkov/ čky na našu stránku, je potrebné ju u nás na stránke zaregistrovať. Po registrácii sa s organizáciou skontaktujeme emailom, aby sme dohodli úvodné stretnutie, na ktorom si objasníme vzájomné očakávania, spôsob práce s dobrovoľníkmi/ čkami a dobrovoľnícke ponuky, ktoré bude zverejňovať v databáze BDC. Takéto stretnutie je vlastne konzultáciou dobrovoľníckeho programu organizácie a je podmienkou pre zverejnenie dobrovoľníckych ponúk na našej stránke. Zaregistrovať organizáciu na našej stránke môžete TU.
  • Ak už máte rozbehnutú spoluprácu s dobrovoľníkmi, ale potrebujete s niečím poradiť, prípadne ste objavili medzeru alebo problém, uvažujete o zmene, novinke, či zavádzate nový program, ozvite sa nám. Konzultácie pomôžu vyriešiť vaše otázky ohľadom: plánovania dobrovoľníckeho programu, úloh koordinátora/ ky, hľadania a výberu dobrovoľníkov, zazmluvnenia a poistenia dobrovoľníkov, nákladov na dobrovoľníctvo, etického kódexu, motivovania a hodnotenia dobrovoľníkov a dobrovoľníckeho programu, oceňovania dobrovoľníkov, ich evidencie a celkovej koordinácie. Kontaktujte nás a dohodnite si formu konzultácie – osobnú, telefonickú alebo e-mailom. Radi vám pomôžeme.
  • Pokiaľ ešte len začínate, odporúčame vám absolvovať jeden z našich tréningov manažmentu dobrovoľníkov a dobrovoľníčok. Počas jednotlivých školení sa naučíte ako plánovať dobrovoľnícky program, definujeme si úlohy koordinátora, budeme sa venovať hľadaniu, výberu a zaškoleniu dobrovoľníkov, ich zazmluvneniu a prípadnému poisteniu, nákladom súvisiacich s dobrovoľníctvom, etickému kódexu, motivácii a hodnoteniu dobrovoľníckeho program, oceňovaniu, evidencii a vlastne celej koordinácii. Viac info o našich tréningoch nájdete TU.