Spolupracujeme so školami a firmami

Naším cieľom je tiež rozvíjať dobrovoľníctvo na školách a vo firmách. Dobrovoľníkov a dobrovoľníčky zo škôl a firiem vysielame do organizácií v Bratislave a Bratislavskom kraji. V prípade záujmu pre nich tiež pripravujeme firemné alebo školské dobrovoľnícke programy podľa očakávaní škôl a firiem a tiež organizácií, ktorí dobrovoľníkov hľadajú.

Ako na to?

Ak ste firma alebo škola a radi by ste vytvorili kvalitný dobrovoľnícky program alebo sa len zapojili do dobrovoľníctva, budeme radi, ak sa nám ozvete. V prvom kroku sa s vami stretneme, porozprávame sa o vašich možnostiach, požiadavkách a predstavách. Spravíme prieskum medzi organizáciami, aby sme si boli istý, že o vami identifikované služby bude skutočný záujem. Následne pre vás a vašich kolegov/ spolužiakov zorganizujeme zoznamku s dobrovoľníctvom, na ktorej sa dozviete: 

  • čo je to dobrovoľníctvo,
  • aké sú možnosti a aktuálne ponuky dobrovoľníctva v Bratislave a v okolí,
  • ako odhalíte, na aký typ dobrovoľníctva sa hodíte,
  • aké sú práva a povinnosti dobrovoľníka a organizácie,
  • čo je to etika v dobrovoľníctve,
  • čo dobrovoľníctvom získa firma/ škola/ dobrovoľník alebo dobrovoľníčka

V ďalších krokoch vám pomôžeme vytvoriť dobrovoľnícky program a prepojíme vás s organizáciou podľa vášho výberu, kde môžete začať s dobrovoľníctvom.

V prípade, že budete mať záujem len o jednorázové dobrovoľnícke aktivity, tzv. firemné dobrovoľníctvo, s potešením vás zaradíme do našej databázy alebo do programu Rýchla rota. Tak môžete dostávať aktuálne ponuky jednorázových dobrovoľníckych aktivít a zapájať sa do dobrovoľníctva nepravidelne, hlavne pri realizácií jednorázových dobrovoľníckych akcií.

Mohlo by vás zaujímať

Firemné dobrovoľníctvo je aktivita počas ktorej firmy aktívne pomáhajú konkrétnej organizácii/ organizáciám nefinančnou formou.

Dobrovoľníctvo na školách je projekt, v rámci ktorého hľadáme stredné školy, ktoré majú záujem zapájať svojich žiakov do dobrovoľníckych aktivít vo svojom okolí alebo ktoré chcú vytvárať vlastné dobrovoľnícke programy.

Týždeň dobrovoľníctva je týždeň, počas ktorého sa jednotlivci alebo skupiny môžu zapojiť do aktivít v prospech organizácií v Bratislavskom kraji. Firma alebo škola sa však môže do Týždňa dobrovoľníctva zapojiť aj vytvorením si vlastnej aktivity, do ktorej zapojí svojich zamestnancov či študentov. 

Rýchla rota je program pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí nevykonávajú pravidelnú dobrovoľnícku činnosť ale pomáhajú pri realizácií jednorázových aktivít vo vybranej organizácii.

Budeme radi ak sa nám v prípade záujmu ozvete na info@dobrovolnictvoba.sk

Tím BDC