Čo je to dobrovoľníctvo?

Dobrovoľníctvo je aktivita, ktorú vykonávate na základe slobodnej vôle, vo svojom voľnom čase, bez nároku na odmenu alebo honorár a mimo okruh svojej rodiny.

Ako zistím, na aký typ dobrovoľníctva sa hodím?

Ak ešte nemáte predstavu, aká forma dobrovoľníctva je pre vás tá pravá, ozvite sa nám. V BDC vám radi vysvetlíme:

  • kedy, kde a ako je najlepšie začať s dobrovoľníctvom
  • aké sú možnosti dobrovoľníctva v Bratislave, v okolí, v zahraničí,
  • aké sú aktuálne dobrovoľnícke ponuky v Bratislave a okolí,
  • ako odhalíte, na aký typ dobrovoľníctva sa hodíte,
  • aké sú práva a povinnosti dobrovoľníka a organizácie,
  • čo je to etika v dobrovoľníctve,
  • čo dobrovoľníctvom získate,
  • a o všetkom, čo vás v súvislosti s dobrovoľníctvom zaujíma!

Prečo sa musím registrovať?

Databáza dobrovoľníckych príležitostí je dostupná len pre registrovaných užívateľov. Je to zároveň akýsi prvý krok k tomu, aby ste s dobrovoľníctvom skutočne začali.

Okrem toho nám záleží na tom, aby sme pre vás našli vhodnú pozíciu. Ak ju nenájdeme teraz, môžeme ju objaviť neskôr a informovať vás o nej. Chceme, aby ste boli aj naďalej informovaní o tom, čo sa deje vo vašom meste a kde môžete priložiť ruku k dielu.

Zároveň chceme stále zlepšovať kvalitu služieb dobrovoľníckych organizácií – ako registrovaní užívatelia budete môcť hodnotiť kvalitu ich spolupráce s vami. Môžete sa nám kedykoľvek ozvať a napísať, čo sa vám pri dobrovoľníckej práci páči a čo naopak nie. Raz ročne budete mať príležitosť vyplniť aj dotazník spätnej väzby a ohodnotiť tak vaše dobrovoľnícke pôsobenie v rôznych organizáciách.

A nakoniec, chceme s vami zostať v kontakte a stále vylepšovať naše aktivity.

Čo sa stane po registrácii/ prihlásení?

Po prihlásení si budete môcť vytvoriť svoj dobrovoľnícky profil a prezerať jednotlivé dobrovoľnícke ponuky. Stlačením ikony ´Zobraziť ponuku´ sa vám zobrazí podrobný popis ponuky. Stlačením ikony ´Chcem pomôcť´sa organizácii odošle automatický email s vašou emailovou adresou a informáciou, že práve vy reagujete na ich ponuku :)