Rýchla rota

Dobrovoľníkov a dobrovoľníčky do programu Rýchla rota aktuálne nehľadáme. Ak máte chuť zapájať sa do dobrovoľníctva jednorázovo, môžete využiť tieto možnosti:

  • Prihláste sa na odber nášho newslettra. My vám každý mesiac prostredníctvom emailu pošleme informácie o aktuálnych dobrovoľníckych príležitostiach.
  • Sledujte naše sociálne siete, facebook a instagram, kde niekoľko krát týždenne zverejňujeme aktuálne dobrovoľnícke príležitosti.
dobrovolnictvo, bratislava, BDC, rychla rota, chcem pomoct, dobrovolnictvoba

Rýchla rota je program pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí nevykonávajú pravidelnú dobrovoľnícku činnosť ale pomáhajú pri realizácií jednorázových aktivít vo vybranej organizácii. Cieľom program je do dobrovoľníctva zapojiť ľudí, ktorí chcú pomáhať ale nevedia presne, ako by chceli pomôcť alebo sa aktuálne nemôžu zaväzovať k pravidelnej dobrovoľníckej činnosti v jednej konkrétnej organizácii. Spája ich však to, že chcú pomáhať.

História programu

Program vznikol v roku 2000 ako forma ´akčného dobrovoľníctva´ v dobrovoľníckom centre Hestia v Prahe, vďaka ktorým sa úspešne rozšíril po celej Českej republike. A áno, program je pomenovaný podľa obľúbeného detského seriálu pre deti :)