Rýchla rota

Dobrovoľníkov a dobrovoľníčky do programu Rýchla rota aktuálne nehľadáme. Ak máte chuť zapájať sa do dobrovoľníctva jednorázovo, môžete využiť tieto možnosti:

  • Sledujte naše sociálne siete, facebook a instagram, kde niekoľko krát týždenne zverejňujeme aktuálne dobrovoľnícke príležitosti.
dobrovolnictvo, bratislava, BDC, rychla rota, chcem pomoct, dobrovolnictvoba

Rýchla rota je program pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí nevykonávajú pravidelnú dobrovoľnícku činnosť ale pomáhajú pri realizácií jednorázových aktivít vo vybranej organizácii. Cieľom program je do dobrovoľníctva zapojiť ľudí, ktorí chcú pomáhať ale nevedia presne, ako by chceli pomôcť alebo sa aktuálne nemôžu zaväzovať k pravidelnej dobrovoľníckej činnosti v jednej konkrétnej organizácii. Spája ich však to, že chcú pomáhať.

História programu

Program je pomenovaný podľa obľúbeného detského seriálu pre deti a vznikol v roku 2000 ako forma ´akčného dobrovoľníctva´ v dobrovoľníckom centre Hestia v Prahe, vďaka ktorým sa úspešne rozšíril po celej Českej republike. Do programu, ktorý BDC realizuje od roku 2016, sa nám podarilo zapojiť už viac ako 200 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok. V roku 2020 prerušila realizáciu programu pandémia COVID-19.

Program vznikol vďaka finančnej podpore Nadácie Orange.