Som tu pre teba

dobrovolnictvo, bratislava, BDC, doucovanie, dobrovolnictvoba, chcem pomoct

Som tu pre teba- doučovanie detí

Dobrovoľnícky program ´Som tu pre teba´ je zameraný na doučovanie detí a trávenie času s deťmi zo sociálne slabších rodín - konkrétne detí vo vybraných krízových centrách a nízkoprahovej sociálnej službe v Bratislave. Program prebieha individuálne, to znamená, že jeden dobrovoľník/čka sa venuje jednému dieťaťu- tomu istému počas celého programu.

Ako prebieha dobrovoľnícky program

Vyškolení dobrovoľníci a dobrovoľníčky sa s dieťaťom stretávajú raz týždenne na 1-2 hodiny priamo v priestoroch krízového centra alebo nízkoprahovéj sociálnej služby. Pomáhajú mu s prípravou do školy, písaním domácich úloh, opakujú s ním prebrané učivo a následne s dieťaťom trávia čas hraním sa hier a rozprávaním o tom, čo za posledný týždeň zažilo. Medzi dieťaťom a dobrovoľníkom/čkou sa vytvára vzťah, ktorý je pre dieťa veľmi prospešný - zažíva pocit akceptácie, získava prostredníctvom osoby dobrovoľníka/čky pozitívny vzor, pomáha sociálnemu začleneniu sa dieťaťa. 

Rola dobrovoľníka alebo dobrovoľíčky v programe je podporná a v žiadnom prípade nie je náhradou rodičovskej roly. Aktivita dobrovoľníka alebo dobrovoľníčky čky je obmedzená na minimálne 1 školský rok.

Podmienky zapojenia sa do programu

Do aktivít dobrovoľníckeho programu ´Som tu pre teba´ sa môžu zapojiť jednotlivci vo veku od 18 rokov.

Podmienkou pre účasť v programe je úvodné stretnutie so záujemcami/kyňami o dobrovoľníctvo, vyplnenie základných kontaktných dotazníkov a osobný pohovor, ako aj následné úvodné zaškolenie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok. 

Základné požiadavky na dobrovoľníkov a dobrovoľníčky sú vek nad 18 rokov, trpezlivosť, zodpovednosť voči programu a záväzkom z neho vyplývajúcim, záujem o prácu so znevýhodnenými deťmi, ochota a možnosť venovať 1 až 2 hodiny času týždenne, navštevovať školenia, supervízie a intervízie a zaviazať sa na jeden školský rok.

Chcem sa zapojiť do programu

Ak máš chuť a záujem zapojiť sa do programu, ozvi sa nám na ahoj(zavinac)dobrovolnictvoba.sk alebo sa rovno zúčastni infostretnutia pre dobrovoľníkov, ktoré sa bude konať počas Týždňa dobrovoľníctva:

17.9.2019 v čase 17:00- 19:00, Obchodná 45
18.9.2019 v čase 17:00- 19:00, Zámocká 5

Tešíme sa na Tvoju účasť!
Tím BDC

Partneri projektu

Projekt finančne podporili: Hlavné mesto SR Bratislava, MŠVVaŠ v SR, IUVENTA- Slovenský inštitút mládeže, rodina Kušíková, individuálny darcovia a darkyne zo spoločnosti DELL a ATT.