EVS Diary

Prvé dojmy z Atén a EVS…

Počas niekoľkých voľných dní po mojom skoršom príchode som spolu s tisíckami iných nadšencov antickej histórie, medzi ktorých sa infiltrovali aj lovkyne a lovci like-ov neváhajúci v teple a slnku brzdiť davy návštevníkov za sebou, aby sa dopracovali k čo najoriginálnejšej fotke :) , navštívila viaceré top historické miesta Atén, ale aj Delfy, ktoré ponúkajú o niečo viac pokoja, ako aj možnosti (pre netrénovaných) skutočne náročných túr.

Život v Aténach je naozaj rušný, od prvého dňa sú pre mňa mestom, ktoré nikdy nespí, dôkazom čoho je aj samotné susedstvo, v ktorom bývam, a ktoré svojím charakterom neskutočne ladí s témou mojej európskej dobrovoľníckej služby. Napokon, aj ja som migrantkou.

Zoznam miest, ktoré chcem v Grécku navštíviť, sa každým dňom predlžuje, ale prioritou pre mňa ostáva “môj” dobrovoľnícky projekt Rethink Migration.

Ide o prvý EVS projekt mimovládnej organizácie Civis Plus, ktorý je prioritne zameraný na advokáciu v problematike migrantov, predovšetkým utečencov a žiadateľov o azyl. Svoju EVS tak začínam poctivou prípravou – štúdiom a spracovaním dostupných informácií k tejto téme v priebehu ostatných troch rokov so zameraním na kontext Grécka. Spolu s mojou spoludobrovoľníčkou Patriciou so Španielska máme na starosti vypracovanie niekoľkých správ, ku ktorým pribudnú aj ďalšie advokačné aktivity, vrátane stretnutí s inými organizáciami, inštitúciami a cieľovými skupinami.

 

Majka

späť na zoznam