Novinky

Aj zaneprázdnení ľudia môžu dobrovoľničiť

Pri dnešnej uponáhľanej dobe potrebuje mnoho ľudí dať svojmu životu hlbší zmysel. Ak náhodou patríte medzi nich, vyskúšajte dobrovoľnícky program Rýchla rota. Pomáhať sa dá totiž aj expresne a vtedy, keď máte zrovna čas.

Pre tých, ktorí by chceli pomáhať, no nemajú až tak veľa voľného času sme pripravili dobrovoľnícky program Rýchla rota. Vznikol aj na základe požiadavok od organizácií, s ktorými pracujeme. Často sa totiž stávalo, že pre svoje akcie potrebovali dobrovoľníkov takpovediac na poslednú chvíľu, keď zistili, že nemajú pre podujatie dostatok pomocníkov. Rýchla rota je určená aj pre tých, ktorí presne nevedia v akej oblasti by chceli pomôcť, no vedia, že chcú ponúknuť svoj čas pre druhých.

Čo sa dá robiť v rámci Rýchlej roty?

Rýchla rota ponúka šancu byť súčasťou zaujímavých jednorázových akcií z rôznych oblastí života. Obracajú sa na nás organizácie, ktoré robia podujatia v kultúrnej, športovej, sociálnej oblasti, ale aj z oblasti životného prostredia či vzdelávania. Na výber je toho naozaj veľa. Na lepšie zorientovanie sa v tom, čo by Vás mohlo v rámci dobrovoľníctva baviť, Vám pomôže aj náš DOBROVOĽNÍCKY KVÍZ.

Ako sa stať členom?

Podmienkou pre vstup do dobrovoľníckeho programu je osobné stretnutie s koordinátorkou programu. Tá Vás na úvodnom stretnutí zaškolí a vysvetlí ako bude celý program fungovať. Následne Vám bude posielať v pravidelných intervaloch dobrovoľnícke ponuky, do ktorých sa budete môcť zapojiť na základe Vášho záujmu a uváženia. Hlavnou podmienkou programu je zapojenie sa do neho aspoň raz za sezónu (cca od marca do októbra) a komunikácia s koordinátorkou aj vtedy, keď nemáte o danú dobrovoľnícku aktivitu záujem.

Nábor dobrovoľníkov Rýchlej roty

Tento mesiac sme sa rozhodli venovať našu pravidelnú mesačnú Zoznamku s dobrovoľníctvom práve programu Rýchla rota. Ak Vás táto "rýchla" možnosť dobrovoľníctva zaujala, stačí prísť 22.3.2018 do komunitného centra Kalab (Zámocká 5, Bratislava) o 17:00 a dozviete sa všetky potrebné informácie.

P.S.: Ak Vám je náhodou názov Rýchla rota známy, ÁNO je pomenovaný podľa rozprávkového seriálu Rýchla rota, v ktorom sa Chip a Dale, Gedžitka, Monty a Bzučo objavili vždy tam, kde ich práve potrebovali - tak ako aj naši dobrovoľníci :-)

Ak sa Vám páči náš blog a chceli by ste nás podporiť v našej činnosti, stačí kliknúť TU alebo nám venujte Vaše 2%

Zdroj: Článok bol pôvodne uverejnený ako BLOG v sekcii Blog.sme.sk

späť na zoznam