Novinky

Blíži sa oceňovanie Srdce na dlani 2017!

Srdce na dlani je jednou z možností ako upozorniť na výnimočnosť a nepostrádateľnosť dobrovoľníkov a dobrovoľníčok - ľudí, ktorí venujú svoj čas, schopnosti a vedomosti v prospech iných bez nároku na odmenu.

Slávnostné udeľovanie regionálnych ocenení Srdce na dlani 2017, sa bude konať 7. decembra 2017  pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov, ktorý sa celosvetovo oslavuje 5. decembra a tiež Medzinárodného dňa koordinátorov dobrovoľníkov. Podujatie sa bude konať pod záštitou primátora hlavného mesta SR Bratislavy, Iva Nesrovnala.

Tohtoročné slávnostné udeľovanie ocenení bude prepletené umením. Samotné ocenenia vytvoril jeden z najoriginálnejších slovenských súčasných výtvarníkov Erik Binder. Svoju podporu dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam príde vyjadriť tanečná skupina Credance a hudobní hostia Batatimba al stars a Branislav Gumik Guzma world music. Čerešničkou na torte programu bude detský bubenícky orchester Tortolla drum so speváckou hosťkou Petrou Humeňanskou.

Tento rok bolo podaných až 38 nominácii, čo svedčí o tom, že organizácie, ktoré mali možnosť nominovať, si svojich dobrovoľníkov skutočne vážia. Oceňovať sa bude tak ako minulý rok v deviatich kategóriách: dlhodobá dobrovoľnícka pomoc organizácii, dobrovoľníctvo v sociálnej oblasti, dobrovoľníctvo v oblasti zdravotníctva, dobrovoľníctvo v prospech životného prostredia, dobrovoľníctvo v oblasti kultúry, dobrovoľníctvo v oblasti vzdelávania, dobrovoľnícky projekt roka, podpora dobrovoľníctva a koordinátor a koordinátorka dobrovoľníkov a dobrovoľníčok.

O udelení ocenenia v jednotlivých kategóriach rozhoduje tento roka nezávislá 5-členná komisia v zložení:
Karina Andrášiková- predsedkyňa komisie (ocenené ako koordinátorka roka 2016, Mládež ulice)
Katarína Kňažíková- členka komisie (IUVENTA- Slovenský inštitút mládeže)
Pavla Mašková - členka komisie (Nadácia SLSP)
Monika Hricáková- členka komisie (Dom Quo Vadis)
Katarína Králiková- členka komisie (UMC)

Všetkých nominovaných a nominované si môžete prezrieť v tejto prezentácii. 
Príbehy všetkých nominovaných nájdete v galérii na našom facebooku. 

Ak chcete podporiť našu prácu a samotné organizovanie podujatia, môžete tak urobiť tu. Ďakujeme :)

späť na zoznam