Novinky

Deň dobrovoľníctva Siemens Healthineers

Aj keď je Kochova záhrada verejnosti bežne neprístupná, je to výnimočné miesto a dielo medzivojnového záhradného obdobia, ktoré je pre svoje architektonicko - sadovnícke hodnoty od roku 1985 národnou kultúrnou pamiatkou.

Tím desiatich kolegov z rôznych oddelení spoločnosti Siemens Healthineers pomáhalo celý deň pri revitalizácií tejto záhrady. Boli realizované práce ako čistenie cestičiek od opadaného lístia a odpadu, odstraňovanie opadaných suchých konárov, odstraňovanie burín a zjavných náletov z cestičiek a čistenie porastu od odpadu. Nielenže všetci usilovne pracovali a dokonale sa zladili pri spoločnej práci ako tím a mali krásne tričká, ale doslova naplnili aj slogan dobrovoľníckeho dňa ´Pomáhal som komunite´.

Ich práca prispela k značnej revitalizácií Kochovej záhrady a zároveň umožnila širokej verejnosti obdivovať a objavovať ďaľlšie sprístupnené miesta záhrady počas lektorovaných prehliadok ´Nezabudnime na Kochovu záhradu´, ktoré sa konali 18.9.2016 v čase 10:00- 18:00 hod., ako súčasť podujatia Bratislavský týždeň dobrovoľníctva.

Ďakujeme!

Foto: Zuza Budinská

 

 

späť na zoznam