Novinky

DOBRO DOŠLO

V dňoch 16.9. - 22.9.2017 došlo do Bratislavy dobro! Konal sa totiž 3. ročník Bratislavského týždňa dobrovoľníctva, do ktorého sa zapojilo 1525 ľudí, ktorí spolu venovali 2603,5 hodín bez nároku na odmenu. Dokázali tak, že dobra je medzi nami dosť. Dobrovoľníkov neodradilo ani škaredé počasie a aktívne sa zúčastnili rôznych dobrovoľníckych aktivít, zoznamky s dobrovoľníctvom, dní otvorených dverí alebo Trhu dobrovoľníctva v Starej Tržnici.

Bratislavského týždňa dobrovoľníctva sa zúčastnili študenti základných a stredných škôl, firemné kolektívy, kolektívy priateľov, ale aj jednotlivci s chuťou pomáhať. Na výber bolo 88 aktivít, ktoré si pre záujemcov o dobrovoľníctvo pripravilo 69 organizácií v celom Bratislavskom kraji. Dobrovoľníci mohli pomôcť pri budovaní a úprave výcvikového centra pre záchranárske psy, skrášľovaní Romerovho domu, zatieraní grafitov v parku A. Hlinku, sadení tulipánov, umývaní okien, triedení korešpondencie, ale aj pri výrobe hračiek pre deti z detských domovov, či pri príprave školy varenia na navú sezónu. Žiaci Základnej školy Hlboká pomáhali pri upratovaní arteterapeutickej dielne v Autistickom centre Andreas a študenti Súkromnej strednej odbornej školy ochrany osôb a majetku sa zapojili do Verejnej zbierky Biela pastelka. Unikátnou príležitosťou bola účasť na zoznamke s dobrovoľníctvom a na Trhu dobrovoľníctva, určené pre tých, ktorí chcú pomáhať, ale nevedia presne kedy, kde a ktorá dobrovoľnícka pozícia je pre nich tá pravá. Do Bratislavského týždňa dobrovoľníctva sa opätovne zapojil aj herec Lukáš Latinák, ktorý spolu s ďalšími 5 dobrovoľníkmi pomáhal pri prácach v záhrade.

A čo si o podujatí myslia organizátorky? „Je pravdou, že počasie tento rok od dobrovoľníctva odradilo veľa ľudí. O to viac nás však potešilo, že viacerí dobrovoľníci sú ochotní prísť počas tzv. Dňa DOBRA navyše a pomôcť organizáciám pri aktivitách, ktoré nebolo možné kvôli dažďom vykonať“, hovorí Gabriela Podmaková, výkonná riaditeľka BDC. „Takýchto dobrovoľníkov je viac ako 150, čo nám zase raz potvrdzuje, že ľudia chcú pomáhať. Tešíme sa, že organizáciam sa dostalo pomoci, akú si zaslúžia, a tiež, že si množstvo organizácií našlo pár skvelých dobrovoľníkov, s ktorými plánujú spolupracovať aj do budúcnosti“, dopĺňa Lucia Johanesová, projektová koordinátorka.

Zapojiť sa do Týždňa dobrovoľníctva 2017 bolo možné aj v iných krajoch, kde podujatie organizovali regionálne dobrovoľnícke centrá.

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom aj organizáciám za pomoc :)

Fotogalériu z podujatia nájdete tu goo.gl/w2jk5b

Kampaň Bratislavského dobrovoľníckeho centra podporilo: Hlavné mesto SR Bratislava, MŠVVaŠ v SR, Iuventa- Slovenský inštitút mládeže, Triad Advertising, iProspect, Binary-bay s.r.o., Nadácia SLSP, Azet.sk, 7Plus, Pravda.sk, Best FM, Aliancia Stará Tržnica, Nadácia ZSE, Bigmedia, Imagewell, Jemné melódie BA, Rádio Jemné, Rádio Vlna, LED Promotion. Všetkým partnerom srdečne ďakujeme za podporu dobrovoľníctva v Bratislave.

Kontakt:
Gabriela Podmaková, výkonná riaditeľka, 0918 648 175, info@dobrovolnictvoba.sk
Lucia Johanesová, projektová koordinátorka, 0918 569 781, info@dobrovolnictvoba.sk

späť na zoznam