Novinky

Dobrovoľníci pomáhali aj v čase pandémie

Aj napriek prísnym opatreniam sa do Týždňa dobrovoľníctva zapojilo viac ako 480 dobrovoľníkov, ktorí aj tento rok dokázali že dobré skutky sa dejú. Spoločne odpracovali a venovali neziskovým organizáciám v Bratislavskom kraji 1.830 dobrovoľníckych hodín.

Celoslovenská kampaň Týždeň dobrovoľníctva pod taktovkou Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií sa skončila. Bratislavské dobrovoľnícke centrum zastrešilo organizáciu podujatia v bratislavskom samosprávnom kraji, kde sa v uplynulých mesiacoch výrazne zhoršila epidemiologická situácia. „Som úprimne vďačná za každého dobrovoľníka, ktorý prekonal obavy a pridal sa k šíreniu dobra na Slovensku. Väčšinu dobrovoľníckych aktivít sme mimoriadne naplánovali v exteriéri, ktoré sa tento rok ukázali ako najnavštevovanejšie,“ hodnotí riaditeľka BDC Gabriela Podmaková.

Viac ako 50 neziskových organizácií v Bratislavskom kraji pripravilo aktivity pre dobrovoľníkov, ktorí sa zapojili do Týždňa dobrovoľníctva od 16. -22. septembra. Okrem tradičných, obľúbených dobrovoľníckych aktivít ako je maľovanie, kosenie a sadenie sa dobrovoľníci mohli zapojiť aj do nových aktivít. „Spolu s dobrovoľníkmi sme postavili altánok pre ľudí bez domova, vytvorili bosonohý chodník z pneumatík pre deti z materského centra a pomohli sme aj s budovaním nového parku v Novej Cvernovke,“ dopĺňa Podmaková.

Celoslovensky sa do Týždňa dobrovoľníctva zapojilo takmer 2.780 dobrovoľníkov, ktorí venovali iným bez nároku na odmenu viac ako 7.600 dobrovoľníckych hodín.

späť na zoznam