Novinky

Dobrovoľníci pre kampaň Belasého motýľa 2014

Buď Vy, alebo Vaši blízki, kamaráti, či známi, môžete v Deň ľudí so svalovou dystrofiou pomôcť pri oslovovaní verejnosti z letáčikmi o ochorení svalová dystrofia a darovaním symbolu – belasého motýlika.

Súčasťou osvetovej kampane je aj zbierka na kompenzačné pomôcky pre ľudí s týmto neliečiteľným ochorením. Ak môžete pomôcť napíšte mail na omd@omdvsr.sk

Kampaň Belasý motýľ je venovaná osvete o ochorení svalová dystrofia, o jej sociálnych a zdravotných dôsledkoch. Kampaň je aj o túžbe ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím po nezávislom živote. Práve preto je súčasťou kampane celonárodná zbierka, ktorá sa 30.mája uskutoční v cca 60 mestách.

Výťažok z verejnej zbierky sa používa na doplatenie pomôcok pre dystrofikov a ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím ako sú najmä: zdviháky, elektrické vozíky, mechanické vozíky, elektrické postele, špeciálne sedačky, odsávačky hlienov a iné špecifické pomôcky. 

Zároveň Vás OMD srdečne pozýva na všetky sprievodné akcie kampane Belasý motýľ 2014:

  • 30. máj Deň ľudí so svalovou dystrofiou, Námestie SNP, 13.00 – 19.00, moderované známymi osobnosťami, živá hudba, sprievodné akcie
  • 31. máj Silné motory podporujú slabé svaly, OC Avion, 12.00 – 15.30, možnosť zajazdiť si na motorkách, sprievodné akcie, jazda motorkárov centrom Bratislavy
  • 5. jún Koncert belasého motýľa, Hlavné námestie, 16.30 – 22.00, bez nároku na honorár vystúpia: Martina Javor, Zuzana Homolová, Fuera Fondo, Le Payaco a Polemic.

Všetky informácie o kampani nájdete na www.belaysymotyl.sk

Zdielajte naše kontá na facebook/omdvsr a https://twitter.com/belasymotyl

Široká verejnosť má možnosť prispieť na účet verejnej zbierky aj on – line: https://omdvsr.darujme.sk/226/

Tiež je tu možnosť zaslania darcovskej sms s textom - dms motyl - na číslo 877. Cena darcovskej SMS správy je 2 €. Platí pre všetkých mobilných operátorov na Slovensku.

Viac informácií na www.darcovskasms.sk

ĎAKUJEME!

späť na zoznam