Novinky

Druhá streda 2018: Nábor a výber dobrovoľníkov

Aké nástroje a stratégie máte v rukách pri hľadaní dobrovoľníkov? Musíte prijať každého dobrovoľníka, ktorý vám chce pomáhať? Odpoveď nájdete na marcovom školení.

Tréning DRUHÁ STREDA na tému Nábor a výber dobrovoľníkov sa bude konať 14. marca 2018 od 9:00-12:00 v Starom meste. O presnom mieste budeme informovať registrovaných uchádzačov.

Na tréningu sa dozviete:

  • prečo je dôležité vytvoriť profil vhodného dobrovoľníka alebo dobrovoľníčky,
  • aké nástroje a stratégie využiť pri hľadaní dobrovoľníkov a dobrovoľníčok,
  • aké sú najvhodnejšie metódy výberu dobrovoľníkov a dobrovoľníčok,
  • akých dobrovoľníkov a dobrovoľníčky nezobrať medzi seba
  • a ako vlastne povedať nie

Školiteľka: Alžbeta Frimmerová

Betka vyštudovala sociológiu na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Formálnou dobrovoľníčkou sa stala v DS Vŕba v roku 2000, kde navštevovala pacientov Onkologického Ústavu sv. Alžbety v Bratislave. Neskôr začala dobrovoľníkov manažovať, venovať sa vzdelávaniu manažérov dobrovoľníkov, pracovať na rozvoji dobrovoľníctva v mimovládnych a verejných organizáciách a na kampaniach v prospech dobrovoľníctva na Slovensku. Iniciovala a pracovala na Zákone o dobrovoľníctve. Školí a publikuje v oblasti vzdelávania manažérov dobrovoľníkov a trendov o dobrovoľníctve. Spolu s kolegyňami z Platformy dobrovoľníckych centier a organizácii založila BDC a pomohla založiť aj ďalšie dobrovoľnícke centrá na Slovensku.

Svoju účasť potvrdíte prihlásením sa prostredníctvom online formulára a následne uhradením zálohovej faktúry do piatku 9. marca 2018. Ak sa prihlásite a nebudete sa môcť workshopu zúčastniť, dajte nám prosím vedieť, aby sme miesto vedeli posunúť ďalším záujemcom. Cena pre účastníka/čku (zahŕňa aj občerstvenie): 15 EUR (pre organizácie registrované a aktivované v databáze BDC)/ 30 EUR (pre neregistrované a neaktivované organizácie). Workshop sa otvára pri prihlásení minimálne 4 účastníkov/čok. Maximálny počet účastníkov/ čok je 12.

späť na zoznam