Novinky

Erika

 

Erika túžila venovať svoj čas nezištne, a preto sa zúčastnila zoznamky s dobrovoľníctvom, ktorú každý mesiac organizuje Bratislavské dobrovoľnícke centrum. Takto sa dozvedela o možnosti doučovať francúzsku EVS dobrovoľníčku v rámci BDC. Dobrovoľníctvu sa venuje od mája 2015, pri doučovaní však neostala. Prostredníctvom webovej stránky sa dostala k Organizácii muskulárnych dystrofikov, kde pravidelne asistuje postihnutým pri hre boccia, komunikuje s nimi, pripravuje ihrisko a náradie, pomáhala tiež s prípravou turnaja. Náplňou jej práce sú aj vychádzky s klientami OMD.

Dobrovoľníctvo Erike umožnilo stretnúť sa s ľuďmi s rovnakým cítením, záujmami a postojom k životu. Získala trpezlivosť, lepšie empatické myslenie a naučila sa pracovať s rôznymi typmi ľudí. Pri práci s postihnutými zistila, že títo ľudia majú viac chuti do života, pozitívny pohľad na svet, stali sa pre ňou inšpiráciou a motiváciou.

Eriku motivuje k dobrovoľníctvu dobrý pocit, že venovala času niekomu, kto ten čas potrebuje a vie si ho vážiť. Podľa nej je to tiež kreatívny proces, ktorý núti človeka zamyslieť sa nad sebou a svojimi schopnosťami. Naštartuje človeka, aby hľadal kým v skutočnosti je a čo by chcel v živote robiť.

späť na zoznam