Novinky

EVS v Bulharsku- naša story!

Skupina mladých dobrovoľníkov, ktorí prišli do Kazanlaku v Bulharsku na konci apríla, sa skladá zo 4 poľských dievčat, 2 slovenských dievčat a 1 chlapca, 2 španielských dievčat a 1 chlapca a 1 taliana. V skratke, Ola, Emilia, Natalia, Monika, Martina, Barbora, Marian, Nkiru, Encarny, Carlos a Giovanni.

"Väčšina z nás sa prihlásila na tento ekologický projekt, pretože sa veľmi zaujímame o túto tému a chceli by ste aj takýmto spôsobom pomôcť miestnym ľuďom vyčistiť priestor okolo jazera Koprinka," súhlasia títo mladí ľudia. Príprava tohto ekologického festivalu, ale nie je len o čistení. Dobrovoľníci by sa mali naučiť aká je práca v tíme, hovoriť s cudzími ľuďmi, robiť workshopy v školách, či v priebehu festivalu, alebo ako žiť v jednom dome a zdieľať jednu kúpeľňu: D Tiež, niektorí z nich zažili aké je to byť hercom, režisérom, novinárom počas výroby ekologických filmov alebo písania článkov pre organizáciu v Bulharsku.

Navyše vďaka tomuto typu spolupráce vznikajú nové medzinárodné priateľstvá, čo je veľmi neobvyklé v bežnom živote. "Učíme sa tu ako improvizovať v každom okamihu," hovoria dobrovoľníci. Jednoducho, tento druh životnej skúsenosti vám môže pomôcť v budúcej kariére, či zmeniť váš život navždy.

Takže neváhajte a prihláste sa na európsku dobrovoľnícku službu.

Autorka článku: Martina Remšíková/ EVS dobrovoľníčka na EKO festivale Koprinka v Bulharsku

Foto: Barbora Lošonská a Marián Bárta/ EVS dobrovoľníci na EKO festivale Koprinka v Bulharsku

späť na zoznam