Novinky

Hello, how can i get to Devín II.

dobrovolnictvo, bratislava, bdc, tourist angels, chcem pomoct, dobrovolnik, dobrovolnictvoba

Kto sa aspoň raz v živote nestratil, nech zdvihne ruku! A naopak, kto aspoň raz nepomohol stratenému zahraničnému turistovi dostať sa kam potreboval?

Cestovanie a spoznávanie nového, nepoznaného ľudí fascinuje už stáročia. Aj vy sa tento rok chystáte pridať k turistom, ktorí navštívia Bratislavu? Pripravte sa, na vašej ceste za pamiatkami, galériami či reštauráciami nebudete sami. Na správnu cestu za cieľom vás navedú turistickí anjeli. Dobrovoľnícky program sme úspešne otestovali počas Veľkej noci a keďže nechceme nechať turistov „napospas“ nástrahám hlavného mesta ani v lete, turistických anjelov stretnete v Bratislave aj každú sobotu od júna do septembra.

Tourist Angels

Poslaním tohto dobrovoľníckeho programu je mať v meste Bratislava dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí budú dušou mesta a v návštevníkoch zanechajú dobrý pocit z Bratislavy – nechajú ich odísť s pocitom, že Bratislava je „friendly city“. Tourist angels je dobrovoľník alebo dobrovoľníčka vyskytujúci sa v turisticky rušnej oblasti mesta, kde nebojácne pomáha usmerniť turistov a vie im povedať nielen po slovensky, ale i po anglicky, ako sa kam dostanú, ako funguje mestská MHD, ba dokonca im rád odporučí dobrú reštauráciu so slovenskou kuchyňou či miesta, ktorým by sa na svojej výprave určite nemali vyhnúť.

 

Chcete sa zapojiť?

Ste komunikatívni a radi stretávate nových ľudí? Ako dobrovoľník Tourist Angels by ste mali:

  • Mať 18+ rokov; (ak menej, potrebujeme súhlas rodiča)
  • poznať Bratislavu
  • dohovoriť sa po anglicky

Čo vám to dá?

Skúsenosti! Budete v kontakte s rôznymi ľuďmi, takže si natrénujete komunikáciu s rôznymi typmi ľudí. Precvičíte si svoje jazykové schopnosti. Budete sa podieľať na priateľskej atmosfére mesta, pomáhať mu budovať priateľskú atmosféru a navyše, pokiaľ študujete cestovný ruch alebo by ste si len chceli vyskúšať prácu turistického sprievodcu, je práve tento program pre vás úžasnou možnosťou získať cennú prax. 

Čo vás čaká

Po prihlásení absolvujete úvodné školenie zamerané na orientovanie sa v hlavnom meste. Získate základné informácie o pamiatkach, galériách, divadlách či reštauráciách a nakoniec budete pripravený brázdiť ulice Bratislavy a byť pre jej návštevníkov bránou k srdcu mesta. Chcete sa zapojiť alebo by ste chceli získať viac informácií? Tak sa nám ozvite e-mailom na ahoj(zavinac)dobrovolnictvoba.sk.

Tešíme sa na Vás
Tím BDC

Ak sa Vám páči čo robíme a chceli by ste nás podporiť, spravte tak TU.

DarovaťZdroj: Článok bol pôvodne uverejnený ako BLOG v sekcii Blog.sme.sk

 

 

späť na zoznam