Novinky

Kaja

 

Kaja sa pravidelne zapája do dobrovoľníckych aktivít už 6 rokov. Najskôr sa k dobrovoľníctvu dostala cez školu, neskôr cez kamarátov a internet. Chcela vyskúšať niečo nové a vyplniť si čas niečím zmysluplným. Vyskúšala si už voľnočasové aktivity so seniormi a mládežou, pomocné práce na festivale, manažment dobrovoľníkov a vedenie školení, organizáciu víkendových akcií, varenie pre dobrovoľníkov, tvorbu a účtovanie projektov, vedenie dvoch tímov paralelne. Bola tiež súčasťou realizačného tímu. Hlavnou motiváciou pre Kaju je to, že za sebou zanecháva stopy, pomáha dobrým veciam a aktívne využíva svoj voľný čas.

Vďaka dobrovoľníctvu sa Kaja naučila veľa o medziľudských vzťahoch a komunikácii s ľuďmi. Zistila, že konkrétny prístup je dôležitý rovnako ako dávať pozor na to, čo hovorí a ako to hovorí. Uvedomila si tiež, aký veľký význam má angažovanie sa vo veciach.

Za najlepšiu časť jej dobrovoľníckej skúsenosti považuje priateľstvá, ktoré ju inšpirovali a posunuli ďalej. Kontakty, ktoré získala, jej umožnili dostať sa do jej súčasnej práce.

späť na zoznam