Novinky

Koordinujeme EDS

BDC je jednou z organizácií, prostredníctvom ktorej môžete získať zahraničného dobrovoľníka/čku aj do vašej organizácie. Alebo sami vycestovať a pomáhať zahraničnej organizácii s realizáciou jej projektov.

Európska dobrovoľnícka služba (EDS) je program, v rámci ktorého sa môžu mladí ľudia vo veku 17-30 rokov stať dobrovoľníkmi v organizáciách celej EÚ. EDS ponúka dobrovoľnícke možnosti v projektoch zameraných na rôzne oblasti dobrovoľníctva - sociálnu, kultúrnu, športovú, vzdelávaciu a iné.

Cieľom je prispieť k interkultúrnemu učeniu a výmene skúseností medzi dobrovoľníkom a organizáciou. Dobrovoľník dostane možnosť ochutnať život v lokálnej komunite a získať nové zručnosti. Prijímajúca organizácia, na druhej strane, získa pravidelnú a dlhodobú pomoc dobrovoľníka, nový pohľad na staré projekty a do komunity, s ktorou pracuje, tak privedie netradičný element, ktorý môže viesť k väčšej otvorenosti a tolerancii.

Bratislavské dobrovoľnícke centrum, ako koordinujúca organizácia EDS, zabezpečuje celkovú administratívnu, finančnú podporu a koordináciu dobrovoľníka/čky. Svojím partnerom (prijímajúcim organizáciám) ponúka pomoc pri prijímaní dobrovoľníkov a dobrovoľníčok zo zahraničia a poskytuje plnú podporu počas celého EDS projektu. Jedinou, no nemenej dôležitou povinnosťou prijímajúcej organizácie je zaučiť dobrovoľníka do jeho činnosti a viesť ho po pracovnej stránke.

Viac informácií o Európskej dobrovoľníckej služby nájdete tu. V prípade ďalších otázok nás kontaktujte emailom na info(zavinac)dobrovolnictvoba.sk 

Foto: Salto-youth.net

 

 

späť na zoznam