Novinky

Ľudia opäť ukázali, že dobré skutky sa dejú

dobrovolnictvo, bratislava, tyzden dobrovolnictva, BDC, chcem pomoct, dobrovolnik

Do Týždňa dobrovoľníctva sa na celom Slovensku zapojilo od 16. do 22. septembra 6846 ľudí. Dobrovoľnícky program pripravilo pre širokú verejnosť viac ako 400 organizácií a spolu dobrovoľníci nezištne odpracovali neuveriteľných 14 513 dobrovoľníckych hodín.

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky, ktorí sa počas Týždňa dobrovoľníctva zapojili do aktivít opäť dokázali, že na Slovensku sa dejú dobré skutky. Organizáciám pomohli so skrášlením okolia, maľovaním plotov, upratovaním materských a nízkoprahových centier, zobrali seniorov aj ľudí so znevýhodnením na prechádzku a kávu. Vyzbierali odpadky, vyrábali darčeky pre deti z detských domovov a pomohli s výrobou dekoratívnych sviečok v chránenej dielni. 

V rámci Týždňa dobrovoľníctva pripravili organizácie aj množstvo sprievodných podujatí. Ľudia sa mohli zúčastniť Dní otvorených dverí, počas ktorých organizácie prezentovali svoje aktivity na ktoré potrebujú dobrovoľnícku pomoc. Nechýbali ani nábory dobrovoľníkov do dobrovoľníckych programov a Zoznamka s dobrovoľníctvom, na ktorej sa študenti a budúci dobrovoľníci dozvedeli čo je dobrovoľníctvo, aké práva a povinnosti majú či kde ich ako dobrovoľníkov momentálne potrebujú. Vyvrcholením Týždňa dobrovoľníctva bol Trh dobrovoľníctva v Starej tržnici v Bratislave, na ktorom sa predstavilo 30 neziskových organizácií. Návštevníci sa mohli priamo na mieste opýtať zástupcov občianskych a neziskových organizácií na aké aktivity a ako často potrebujú dobrovoľnícku pomoc. Trh dobrovoľníctva navštívilo približne 1.500 ľudí.

Ďakujeme každému jednému dobrovoľníkovi a dobrovoľníčke. Vďaka vám sme dokázali, že dobré skutky sa dejú.

Tím BDC

Fotografie z podujatia nájdete na našom facebooku a instagrame.

Ak sa vám páči čo robíme a chcete nás podporiť, môžete tak urobiť po kliknutí na tento odkaz.

Týždeň dobrovoľníctva v roku 2019 podporili: Hlavné mesto SR Bratislava, Rádio Expres, Nadácia SLSP, Digitalwerk Slovakia, MŠVVaŠ v SR, Iuventa- Slovenský inštitút mládeže, PDCO, Bigmedia, Dopravný podnik Bratislava.

späť na zoznam