Novinky

Manažment dobrovoľníkov/čok

Termín: 7. december 2016 (8.30 – 16.30)

Miesto konania: Bratislava, o mieste konania dáme vedieť registrovaným uchádzačom

Obsah, program a logistika:

Seminár je určený pre pracovníkov/čky a dobrovoľníkov/čky v zariadeniach a organizáciách mesta Bratislavy a jednotlivých mestských častí (čiže zriadené mestom alebo krajom), ktorí už pracujú s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami alebo ich plánujú zahrnúť do svojich aktivít. Je určený pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť, ako dobrovoľníkov a dobrovoľníčky hľadať, vyberať, školiť, motivovať a udržať. Seminár poskytne základné teoretické a praktické vedomosti, zručnosti a konkrétne metódy, ktoré budú môcť uplatniť pri práci s dobrovoľníkmi/čkami. Vytvorí priestor na interaktívnu prácu v skupine a výmenu skúseností počas diskusií.

Témy:

 • Plánovanie dobrovoľníckeho programu
 • Nábor/vyhľadávanie dobrovoľníkov
 • Výber dobrovoľníkov
 • Príprava a školenie dobrovoľníkov
 • Udržiavanie a motivovanie dobrovoľníkov
 • Legislatíva dobrovoľníctva
 • Hodnotenie dobrovoľníkov a programu
 • Štandardy kvality manažmentu dobrovoľníkov

Seminár je poskytnutý zdarma.

Počet účastníkov a účastníčok seminára je limitovaný. Za jednu organizáciu sa môže seminára zúčastniť jeden pracovník/-čka, ktorý/á koordinuje alebo plánuje koordinovať dobrovoľníkov a dobrovoľníčky v organizácii.

Prihláste sa prostredníctvom online formulára (prosíme vás naozaj sa neregistrujte, pokiaľ ste občianske združenie, ktoré sídli v Bratislave :) tento seminár je vytvorený špeciálne pre potreby zamestancov mesta a jeho mestských častí alebo krajom) najneskôr do 30.11.2016. Vaša účasť bude potvrdená emailom s pozvánkou. Ak sa nemôžete tréningu zúčastniť, dajte nám vedieť najneskôr do 30.11.2016.

Na tréningu poskytneme:

 • Materiály
 • Občerstvenie (voda, káva, čaj)
 • Technické zabezpečenie
 • Odborné zázemie programu

Nepokrývame náklady na obed.

Trénerka seminára:

Mgr. Alžbeta Frimmerová vyštudovala sociológiu na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Absolvovala kurzy manažmentu dobrovoľníkov realizované Minnesota Association for Volunteer Administration v USA, Národným dobrovoľníckom centrom Hestia v ČR a Asociáciou supervízorov a sociálnych poradcov v Bratislave. Od roku 2002 pôsobí v DS Vŕba na pôde Onkologického Ústavu sv. Alžbety v Bratislave ako koordinátorka programu. Od roku 2006 sa venuje rozvoju a propagácii dobrovoľníctva na Slovensku, vzdelávaniu v manažmente dobrovoľníkov, vytváraniu dobrovoľníckych programov a vzniku a rozvoju dobrovoľníckych centier na Slovensku a v Európe. Pracovala na tvorbe zákona o dobrovoľníctve. V roku 2011 stála pri založení Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií a v roku 2012 založila Bratislavské dobrovoľnícke centrum, kde v súčasnosti pôsobí ako konzultantka. Iniciovala a podporovala založenie ďalších dobrovoľníckych centier v Trnave, Trenčíne a Žiline.

Kontaktná osoba: Gabriela Podmaková, email: info(zavináč)dobrovolnictvoba.sk, tel.: 0918 648 175

Informácia na stiahnutie TU.

späť na zoznam