Novinky

Metropola hľadá partnerov

Záujemcovia, neziskové organizácie, občianske združenia či registrované cirkvi pôsobiace v oblasti práce s bezdomovcami sa môžu uchádzať u samosprávy o získanie nenávratného finančného príspevku.

Prísevok sa môže pohybovať od 5-tisíc eur. Výzvu vyhlásil magistrát na základe rozpočtových pravidiel schválených mestskými poslancami, ktoré počítajú s cielenou podporou práce s bezdomovcami vo výške 50-tisíc eur.

Výzva je otvorená a o finančnú podporu sa môže uchádzať organizácia, združenie prostredníctvom projektu, ktorý musí byť bratislavskému magistrátu doručený najneskôr 11. júla t.r. Následne odborná komisia vyhodnotí doručené žiadosti, a prerozdelenie verejných zdrojov bude známe do konca mesiaca júl s možnosťou čerpania poskytnutej finančnej pomoci do konca roka 2014.

Postup pri poskytnutí nenávratného finančného príspevku je obdobný ako pri grantových schémach vyhlasovaných hlavným mestom. Viac informácii sa môžete dozvedieť na www.bratislava.sk alebo tiež priamo na sociálnom oddelení bratislavského magistrátu. 

Foto: Flickr.com

späť na zoznam