Novinky

Motivácia a komunikácia v dobrovoľníctve

Aj s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami býva ťažko. Čo s tým? Príďte na májovú Druhú stredu a dozviete sa. Tréning na tému Motivácia a komunikácia v dobrovoľníctve sa bude konať dňa, 16. mája 2018 v čase 9:00- 12:00 hod. v Starom meste. O presnom mieste budeme informovať registrovaných uchádzačov.

Účastníci workshopu sa naučia:

  • ako motivovať a udržiavať motiváciu,
  • aká je patologická motivácia a jej riziká,
  • problémový dobrovoľník/dobrovoľníčka - ako s ním komunikovať,
  • ako riešiť vzniknuté ťažkosti,
  • aké sú moje osobné limity pri práci s problematickým dobrovoľníkom/dobrovoľníčkou,
  • ako ukončiť spoluprácu s dobrovoľníkom/dobrovoľníčkou,

Školiteľka workshopu: Alžbeta Frimmerová

Betka vyštudovala sociológiu na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Formálnou dobrovoľníčkou sa stala v DS Vŕba v roku 2000, kde navštevovala pacientov Onkologického Ústavu sv. Alžbety v Bratislave. Neskôr začala dobrovoľníkov manažovať, venovať sa vzdelávaniu manažérov dobrovoľníkov, pracovať na rozvoji dobrovoľníctva v mimovládnych a verejných organizáciách a na kampaniach v prospech dobrovoľníctva na Slovensku. Iniciovala a pracovala na Zákone o dobrovoľníctve. Školí a publikuje v oblasti vzdelávania manažérov dobrovoľníkov a trendov o dobrovoľníctve. BDC založila spolu s kolegyňami z PDCO. Aktuálne je na materskej dovolenke.

Svoju účasť potvrdíte prihlásením sa prostredníctvom online formulára a následne uhradením faktúry, najneskôr do piatku, 11. mája 2018. Ak sa prihlásite a nebudete sa môcť workshopu zúčastniť, dajte nám prosím vedieť, aby sme miesto vedeli posunúť ďalším záujemcom.

Cena pre účastníka/čku (zahŕňa aj občerstvenie): 15 EUR (pre organizácie registrované a aktivované v databáze BDC)/ 30 EUR (pre neregistrované a neaktivované organizácie). Workshop sa otvára pri prihlásení minimálne 8 účastníkov/čok. Maximálny počet účastníkov/ čok je 20. Tešíme sa na vašu účasť! Tím BDC

späť na zoznam