Novinky

Nie sme na tom rovnako

Bratislavské dobrovoľnícke ako jeden zo signatárov vyhlásenia „Spájame sa pre ochranu zraniteľných“ vyhlásilo na sociálnych sieťach potravinovú zbierku pre deti zo znevýhodnených rodín. Podpora je určená pre deti a ich rodiny, ktoré sú zapojené do dobrovoľníckych programov BDC, konkrétne: Nízkoprahová sociálna služba pre deti a rodinu Fortunáčik, Centrum pre rodiny s deťmi Repuls, Krízové centrum OZ Brána do života, Krízové stredisko Dúha, OZ Ulita.

Obyvatelia krízových centier a nízkoprahových sociálnych služieb v Bratislave prežívajú náročné obdobie. Okrem toho, že sa obávajú šírenia nového korona vírusu, deti nechodia do školy a prichádzajú o možnosť podpory a intervencie. Nepomerne náročnejší je aj prístup k poradenstvu a krízovej intervencii. Bratislavské dobrovoľnícke centrum aj preto realizuje časť svojich dobrovoľníckych programov online. Jedným z nich je doučovanie detí z krízových centier a nízkoprahovej sociálnej služby Som tu pre teba. Naši dobrovoľníci pokračujú v doučovaní detí raz týždenne a absolvujú aj povinné supervízie, na ktorých vyhodnocujú priebeh doučovania.

Na podporu neúplných rodín, ktoré riešia v čase pandémie zložité životné situácie vyhlásilo BDC potravinovú zbierku #niesmenatomrovnako. Prispieť môže každý darovaním vybraných základných potravín, vždy v stredu popoludní v čase 14:00- 19:00 na Štúrovej (Budova Luxor) v Starom meste. Potravinovú pomoc rozdelíme a odvezieme prostredníctvom dobrovoľníkov každý štvrtok dopoludnia. 

Potraviny a drogéria, ktoré zbierame:

  • POTRAVINY: trvanlivé mlieko, mäsové konzervy a paštéty, ryža, cestoviny, strukoviny, olej, rôzne cornflakes a cereálie.
  • DROGÉRIA: pracie prostriedky, toaletný papier, jar, detský šampón a dezinfekčné mydlo, papierové utierky
  • BONUS: granko, piškóty, práškový puding a dezinfekčný gél

Kontakt: ahoj@dobrovolnictvoba.sk, 0940 361 649

Zapojiť sa môžete nielen darovaním potravín a drogérie ale aj ako dobrovoľníci- konkrétne pri balení a rozvoze. 

späť na zoznam