Novinky

Nie sme na tom rovnako

Bratislavské dobrovoľnícke ako jeden zo signatárov vyhlásenia „Spájame sa pre ochranu zraniteľných“ vyhlásilo na sociálnych sieťach potravinovú zbierku pre deti zo znevýhodnených rodín. Podpora je určená pre deti a ich rodiny, ktoré sú zapojené do dobrovoľníckych programov BDC, konkrétne: Nízkoprahová sociálna služba pre deti a rodinu Fortunáčik, Centrum pre rodiny s deťmi Repuls, Krízové centrum OZ Brána do života, Krízové stredisko Dúha, OZ Ulita.

Obyvatelia krízových centier a nízkoprahových sociálnych služieb v Bratislave prežívajú náročné obdobie. Okrem toho, že sa obávajú šírenia nového korona vírusu, deti nechodia do školy a prichádzajú o možnosť podpory a intervencie. Nepomerne náročnejší je aj prístup k poradenstvu a krízovej intervencii. Bratislavské dobrovoľnícke centrum aj preto realizuje časť svojich dobrovoľníckych programov online. Jedným z nich je doučovanie detí z krízových centier a nízkoprahovej sociálnej služby Som tu pre teba. Naši dobrovoľníci pokračujú v doučovaní detí raz týždenne a absolvujú aj povinné supervízie, na ktorých vyhodnocujú priebeh doučovania.

Ďakujeme! V priebehu mesiaca sa nám vďaka vám, individuálnym darcom a firmám Tesco Slovakia a Dr. Oetker, ktorý venovali trvanlivé potraviny a pudingy podarilo rozviesť až 500 kilogramov potravín. Ďakujeme tiež spoločnosti Voltia za požičanie nákladného auta a pána vodiča od spoločnosti HOLLEN. Potravinovú pomoc organizujeme vďaka finančnej podpore Hlavného mesta SR Bratislavy.

Tlačovú správu z kampane si môžete stiahnuť tu.

Tím BDC

 

 

späť na zoznam