Novinky

Novembrová DRUHÁ STREDA: sociálne médiá a práca s dobrovoľníkmi

Ivan Ježik z VOICES nám bol porozprávať, ako so sociálnymi médiami pracovať. Na čo si dávať pozor a čo je dôležité. Lebo môžeme facebook prepchať čímkoľvek, ale ak nám chýba relevantný obsah, autentickosť, nerozvíjame vzťahy a to, čo píšeme, ani náhodou ľudí nebaví a nevzdeláva, môžeme to rovno zabaliť.

Ivan nám vysvetlil, že zverejňovať príbehy je dobré. A že majstrom v písaní príbehov je český hokejista Jaromír Jágr (neviem ako ostatní účastníci, ale my sme si ho potom vygooglili. A skutočne! Aj obyčajný zážitok vie podať úplne skvelo). Okrem príbehov sú dobré aj čísla. Tie vždy zaujmú, lebo ľudia sú zvedaví. Ešte lepšie sú zoznamy. A odhaľovanie tajomstiev. To je presne to, čo na nás, ľudí, funguje.

Od Ivana sme si vypočuli aj cenné rady na nezaplatenie. Že nie je dôležitý počet lajkov na facebooku. A pre každú cieľovú skupinu je potrebné hľadať iný kanál. Je dobré písať statusy. Robiť krátke, neinscenované videá. Ale hlavne: nepchať všetko všade. A nesiliť sociálne médiá za každú cenu, najmä, ak nám to nejde.

Povedalo sa toho ešte veľa. Ivan dokonca prezradil pár svojich tajných tipov a trikov. A vyslovil vetu, ktorá nás dostala: “my nie sme to, čo si myslíme, že sme. Sme to, čo o nás hovoria ľudia”. Na prvý pohľad taká obyčajná veta, no v rámci problematiky sociálnych médií nadobúda úplne nový rozmer.

Bol to skvelý tréning, ďakujeme Ivan.

Foto: Carolin Tolkemit/ BDC

späť na zoznam