Novinky

Ocenenie ľudí so Srdcom na dlani 2016

V pondelok, 12. decembra 2016, sa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave pod záštitou primátora hlavného mesta SR Bratislavy, Iva Nesrovnala, uskutočnilo slávnostné udeľovanie ocenenia dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, Srdce na dlani 2016.

Pripomenuli sme si ním Medzinárodný deň dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorý sa na celom svete oslavuje vždy 5. decembra a tiež Medzinárodný deň koordinátorov a koordinátoriek dobrovoľníkov/čok, ten sa zas oslavuje 5. novembra. „Srdce na dlani je ocenenie, ktoré smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníctva a k jeho rozvoju“ , povedala vo svojom príhovore výkonná riaditeľka BDC Gabriela Podmaková.

Pozvanie prijali aj významné osobnosti spoločenského a verejného života. Medzi nimi primátor hl. mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal, ilustrátor a tvorca loga Miroslav Cipár, spisovateľka Petra Nagyová - Džerengová ako aj Katarína Hasprová, Eva Sakálová a Alexander Bárta, ktorí odovzdávali ocenenia a vyjadrili tým svoju podporu dobrovoľníctvu. „Dobrovoľníctvo je v našej rodine tradíciou, maminka chodila skrášľovať okolie bratislavského podhradia a ja v tom pokračujem dodnes“, povedala Katarína Hasprová.

Možnosť nominovať svojich dobrovoľníkov, koordinátorov dobrovoľníkov a dobrovoľnícky projekt využilo 21 mimovládnych organizácií, ktoré spolu podali 27 nominácií. V siedmych kategóriach boli ocenení:

Zoznam nominovaných ako aj zoznam tých, ktorí ocenenie Srdce na dlani v roku 2016 získali nájdete TU.

Partneri podujatia Srdce na dlani 2016: Magistrát hl. mesta SR Bratislava, Nadácia ESET, CVC Štefánikova 35.

Záštitu nad podujatím prevzal Primátor hlavného mesta SR Bratislavy, Ivo Nesrovnal.

späť na zoznam