Novinky

Organizácia RMS: projekt 72 hodín

Na Slovensko opäť prichádza projekt 72 HODÍN- viem sa baviť dobrovoľne!

O čo ide?

72 hodín je dobrovoľnícky maratón, počas ktorého sa od 16. do 18. mája 2014 po celom Slovensku organizujú rôzne lokálne projekty. Aj ty máš príležitosť nesedieť doma, ale vymyslieť niečo, čo poteší teba aj tvoje okolie, v ktorom žiješ. 

72 hodín sa pravidelne organizuje v Rakúsku, Nemecku, Česku, kde sa zapájajú desaťtisíce ľudí. U nás má tento projekt na starosti Rada mládeže Slovenska, ktorá ho organizuje v dvojročnom intervale. Oba doterajšie ročníky v rokoch 2010 a 2012 boli mimoriadne úspešné. Zapojilo sa do nich 11 000 dobrovoľníkov, ktorí spolu zorganizovali takmer 500 projektov. Ak nosíš v hlave nápad, zrealizuj ho s celým Slovenskom.

Ako? 

Najlepšie, ak svoj vlastný projekt prihlásiš od začiatku apríla na stránke www.72hodin.sk  Ak nevieš, s čím by si pomohol, nemáš dostatok fantázie alebo máš málo času na prípravu, tak sa môžeš pridať k už existujúcim projektom alebo sa inšpiruj konkrétnymi nápadmi, projektmi z minulých ročníkov. Zapojiť sa môžeš aj do aktivít, ktoré počas 72 hodín chystajú organizácie ako Inex, BDC, ZKSM, Skauti, K&F projekt v Námestove, Hidepark v Nitre a mnohí ďalší.

Všetky potrebné informácie o 72 hodín sa dozvieš tu alebo na facebooku. Nie je nutné, aby si hneď zachraňoval ľadovce na Antarktíde alebo postavil ubytovňu pre 500 bezdomovcov. To príde na rad neskôr.

Skús začať v malom a urob niečo pre svoje okolie, zaži srandu a spríjemni deň ľuďom v prostredí, v ktorom žiješ podľa svojho vkusu a vo svojom štýle.

Foto: RMS

späť na zoznam