Novinky

Otestujte sa: Čo by ste mohli robiť ako dobrovoľník?

Ak by ste chceli niekomu alebo niekde pomôcť, no neviete čo presne by ste chceli robiť, máme pre Vás riešenie. Stačí si spraviť test a ten Vám zodpovie aká dobrovoľnícka ponuka by bola pre Vás stvorená.

Ak ste ešte nikdy nedobrovoľníčili, náš kvíz je pre Vás vhodným nástrojom na zorientovanie sa v tejto oblasti. Rovnako môže pomôcť aj dobrovoľníkom, ktorí by chceli skúsiť iný typ dobrovoľníctva ako vykonávajú teraz. Ak ste nedočkaví, stačí kliknúť TU. Samotný kvíz sa skladá z troch rôznych častí. Je na Vás, ktorú časť kvízu si vyberiete a čo chcete o sebe zistiť.

Aký si typ dobrovoľníka?
Prvý typ testu Vám odpovie na to či ste človek, ktorý by najradšej pomohol celému svetu alebo uprednostňujete pomoc vo Vašom bezprostrednom okolí. Dozviete sa sami o sebe či ste skôr aktivistom, šampiónom alebo pomocnou rukou či obetavcom.

Ktorá oblasť dobrovoľníctva je pre Teba stvorená?
Z druhého typu kvízu zistíte na základe šiestich otázok to, v akej oblasti by pre Vás bolo najvhodnejšie pomáhať. Môže Vás napĺňať starostlivosť o druhých alebo ste bojovníkom za zdravšie životné prostredie. Alebo preferujete podať pomocnú ruku z pohodlia Vášho domova napríklad cez počítač.

Aké sú Tvoje odborné dobrovoľnícke znalosti?
Keď už viete na čo by ste sa ako dobrovoľník hodili, tak v treťom teste sa dozviete čo to vlastne dobrovoľníctvo v skutočnosti je. Či ide len o zábavku alebo či nám z našej ochoty pomáhať vyplývajú aj nejaké povinnosti. A či vôbec máte na dobrovoľníctvo reálne čas.

Najlepšie na záver
Ak už máte testy za sebou a rozhodli ste sa, že by ste dobrovoľníctvu predsa dali šancu, stačí navštíviť našu databázu dobrovoľníckych ponúk BDC alebo si dohodnite zoznamku s dobrovoľníctvom, kde vás už priamo nasmerujeme na konkrétne dobrovoľnícke príležitosti. Svoje výsledky dobrovoľníckeho testu navyše môžete šíriť aj prostredníctvom sociálnych sietí a inšpirovať tak k dobrovoľníctvu aj Vašich priateľov.

Ak sa Vám páči náš blog a chceli by ste nás podporiť v našej činnosti, stačí kliknúť TU.

Zdroj: Článok bol pôvodne uverejnený ako BLOG v sekcii Blog.sme.sk

Grafika: Hana Hudák/ BDC

späť na zoznam