Novinky

Podporte Čítankovo, podporíte deti v čítaní.

dobrovolnictvo, bratislava, dobrovolnictvoba, chcem pomoct, BDC, senior, darovat, chcem pomoct

Čítankovo je medzigeneračný dobrovoľnícky program, v rámci ktorého seniori čítajú deťom v materských školách v Bratislave. Čítankovo prináša deťom aj seniorom žijúcim v Bratislave možnosť navzájom sa spoznávať cez príbehy a zdielať spoločnú radosť z kníh.

Podstatou dobrovoľníckeho programu Čítankovo je rozvoj vzťahu detí k čítaniu a knihám a zároveň poskytovanie pozitívnych vzorov dospelých, v tomto prípade seniorov. Program zároveň vytvára priestor na zlepšenie medzigeneračného porozumenia.

Čítania v materských školách sú pravidelné a spravidla sa realizujú 1x týždenne v čase oddychu podľa denného harmonogramu v konkrétnej materskej škole. Približný čas je od 11,00 – 12,00 hod. Práca dobrovoľníka/čky by mala trvať aspoň 6 mesiacov, kvôli pozitívnemu vplyvu vytvorenia vzťahu. Čítanie prebieha v niektorých škôlkach aj počas letných prázdnin.

Hlavnou úlohou dobrovoľníkov je čítanie príbehov a rozprávok deťom, ktorých tému si v dostatočnom časom predstihu dohodnú s triednou pani učiteľkou. Súčasťou čítania môže byť aj neformálny rozhovor či odpovedanie na zvedavé otázky, týkajúce sa prečítaného príbehu. Povinnosťou dobrovoľníkov/čok je tiež do vopred pripraveného formulára urobiť záznam zo stretnutia s dieťaťom a zúčastňovať sa supervíznych stretnutí.

Darovaním 1%, 2% alebo 3% z vašej dane podporíte rozvoj dobrovoľníckeho programu. Z vašich percent nakúpime nové knižky a zaučíme nové seniorky a seniorov. program tak budeme môcť rozvíjať v ďalších materských škôlach. 

Naše údaje:

Obchodné meno (Názov): Bratislavské dobrovoľnícke centrum
Právna forma: Občianske združenie
IČO/SID: 42267111
Sídlo: Stará Tržnica, Nám. SNP 25, 811 01 Bratislava

Postup, ako nám môžete darovať svoje percentá nájdete na tomto linku. V prípade, že nás chcete podporovať pravidelne, môžete tak urobiť tu.

Ďakujeme!
Tím BDC

späť na zoznam