Novinky

Prihlasovanie sa na Týždeň dobrovoľníctva 2019 je spustené

O menej ako mesiac vypukne dobrovoľnícka akcia roka! Už teraz si môžete pozrieť a vybrať kde a ako by ste mohli nezištne pomôcť druhým od 16. – 22. septembra 2019. Do Týždňa dobrovoľníctva sa zapojí aj populárna moderátorka rádia Expres Tatiana Székely Šúrová.

Bratislavské dobrovoľnícke centrum s takmer osemdesiatkou neziskových organizácií a občianskych združení pripravili už 5. ročník podujatia Týždeň dobrovoľníctva. Na účastníkov čaká plnohodnotný a kvalitný program plný dobrých skutkov. Stačí kliknúť na našu stránku a vybrať si na mapke Bratislavský kraj. Automaticky vás to presmeruje na aktuálny program. Ak sa Vám niektorá z dobrovoľníckych aktivít zapáči, stačí sa prihlásiť kliknutím na tlačidlo „Chcem pomôcť. 

V sobotu 21. septembra sa od 10:00 do 15:00 v Starej tržnici predstaví 30 neziskových organizácií v rámci Trhu dobrovoľníctva. Neziskovky budú na ňom prezentovať svoje aktivity a tak aj človek, ktorý by sa chcel stať dobrovoľníkom a nevie ako začať tu môže nájsť vhodnú dobrovoľnícku aktivitu. Trh dobrovoľníctva je ideálnou príležitosťou ako sa zoznámiť s prácou neziskoviek a zistiť ako fungujú, ľudia tak najlepšie pochopia prečo a ako im treba pomôcť.

Cez Týždeň dobrovoľníctva máte možnosť vyskúšať mnoho dobrovoľníckych aktivít. Zapojiť sa môže naozaj každý – nie sú na to potrebné žiadne špeciálne schopnosti, stačí iba chuť pomôcť. Organizácie v Bratislavskom kraji potrebujú skrášliť svoje okolie, ponatierať lavičky, oživiť detské ihriská či porozprávať sa so seniormi v domovoch dôchodcov. 

Každý rok sa do Týždňa dobrovoľníctva na Slovensku zapája viac ľudí. Minulý rok to bolo rekordných 4.535 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorí venovali druhým viac ako 10 900 dobrovoľníckych hodín bez nároku na odmenu. 

                                      PROGRAM TÝŽDŇA DOBROVOĽNÍCTVA

Už teraz sa tešíme na Vašu účasť!

Tím BDC

Partneri projektu: Hlavné mesto SR Bratislava, Rádio Expres, Nadácia Slovenskej sporiteľne, Digitalwerk Slovakia, MŠVVaŠ v SR, IUVENTA- Slovenský inštitút mládeže, Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií, Bigmedia, Dopravný podnik Bratislava. 

 

 

späť na zoznam