Novinky

Rýchla rota prázdninuje do konca januára 2018

Dobrovoľníčky Rýchlej roty pomáhali počas letných mesiacov, preto prázdniny dostávajú v zime. Musia si oddýchnuť a načerpať nové sily do ďalšieho dobrovoľníckeho roka. 

Ak náhodou neviete, čo je to Rýchla rota, čítajte ďalej.

Rýchla rota je dobrovoľnícky program Bratislavského dobrovoľníckeho centra pre tých z vás, ktorí nemôžete dobrovoľníčiť pravidelne, alebo si neviete vybrať, v akej oblasti by ste chceli pomáhať. Zapojením sa do tejto skupiny dobrovoľníkov a dobrovoľníčok máte možnosť zúčastniť sa jednorázových dobrovoľníckych aktivít, či už v kultúrnej, športovej, alebo sociálnej oblasti. Byť súčasťou Rýchlej roty znamená aj možnosť vybrať si zo zaslaných dobrovoľníckych ponúk podľa svojich preferencií a časových možností.

Naše dobrovoľníčky a naši dobrovoľníci v uplynulých mesiacoch pomáhali napríklad v Starej tržnici na konferenciách, pri vychádzkach s Ivorom Švihranom, robili dotazníkový prieskum, milým slovom motivovali ľudí pri zbierke, prispeli k obnove bunkrov, stali sa súčasťou Trhu dobrovoľníctva, alebo Rodinných trhov v Ružinove. Všetky organizácie, ktorým pomáhali, hľadali dobrovoľníkov a dobrovoľníčky na poslednú chvíľu, teda približne týždeň pred začiatkom akcie. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky Rýchlej roty ukázali nielen svoje dobré srdce, ale aj záujem pomôcť ostatným na poslednú chvíľku. Do programu sa tento rok zapojilo 26 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorí spolu venovali viac ako 150 dobrovoľníckych hodín.

Veľké ĎAKUJEM patrí Oľge S., Márii Ž., Monike K., Zuzane M., Ivke Č., Majke P., Dianke H., Simonke S., Hanke B., Zuzke G. a Ivane Ch.

Po malej zimnej prestávke budeme opäť pokračovať s pomáhaním od začiatku februára 2018. Ak sa vám páči dobrovoľnícky program Rýchla rota a chcete sa stať jeho súčasťou, prihláste sa v ponuke tu.  

Tento projekt sme realizovali vďaka programu Spojme sa pre dobrú vec 2017 Nadácie Orange.

Foto: apríl BDC

späť na zoznam