Novinky

Sme jednotky!

V dňoch 16.9. – 22.9.2016 sa v Bratislavskom kraji konal 2. ročník Bratislavského týždňa dobrovoľníctva, ktorý sme pre vás s radosťou pripravili. Do týždňa, ktorý menil životy NADOBRO sa zapojilo 1111 ľudí, ktorí spolu odpracovali 2878 hodín bez nároku na honorár. Dobrovoľníci sa aktívne zúčastnili konkrétnej dobrovoľníckej aktivity alebo dňa otvorených dverí, informovali sa o dobrovoľníckych možnostiach na Zoznamke s dobrovoľníctvom a na Trhu dobrovoľníctva v Starej Tržnici.

V priebehu týždňa dobrovoľníctva sa študenti, jednotlivci ale aj firemné kolektívy s chuťom pomáhať zapojili do aktivít na rôznych miestach v Bratislave, Modre, Senci, Jabloňovom a v Stupave, kde pomohli napríklad pri maľovaní plota v Centre voľného času Gessayova, rekonštrukciou lavičiek v Petržalke, sadením kvetov na Kalvárií spolu s klientami o.z. STOPA Slovensko, alebo hľadali pirátsky poklad s deťmi v MC Budatko. Študenti Cirkevnej strednej odbornej školy elektrotechnickej P. G. Frassatiho čistili turistické trasy a náučné chodníky v Malých Karpatoch.

Záujemcovia o dobrovoľníctvo využili aj možnosť zúčastniť sa na Zoznamke s dobrovoľníctvom, dňoch otvorených dverí alebo Trhu dobrovoľníctva, ktoré boli určené pre tých, ktorí chcú s dobrovoľníctvom začať, ale nevedia presne kedy, kde a ako nájsť tú správnu dobrovoľnícku príležitosť. Súčasťou Bratislavského týždňa dobrovoľníctva boli tento rok aj sprievodné kultúrne podujatia pre dobrovoľníkov, ako aj vzdelávacie semináre pre zapojené organizácie.

Aj tento rok sa do Bratislavského týždňa dobrovoľníctva zapojili známe osobnosti. Speváčka Anna Repková pomáhala s umývaním okniek v Združení na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR a herečka Eva Sakálová maľovala spolu s deťmi v Nízkoprahovom centre FORTUNÁČIK v Dúbravke.

Za Bratislavské dobrovoľnícke centrum chceme veľmi pekne poďakovať všetkým organizáciám, ale aj dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, ktorí sa do týždňa dobrovoľníctva zapojili. Číslo 1111 zapojených dobrovoľníkov/ čok je naozaj krásny počet a dokazuje, že ľudia majú chuť pomáhať. Na druhej strane to tiež dokazuje, že organizácie pomoc dobrovoľníkov naozaj potrebujú.

Ďalšie fotografie nájdete  TU

Foto: Organizácie zapojené do BTD

späť na zoznam