Novinky

Som tu pre teba

Ako prebieha dobrovoľnícky program

Výškolení dobrovoľníci a dobrovoľníčky sa s konkrétnym dieťaťom stretávajú raz týždenne na 2-3 hodiny priamo v priestoroch krízového centra. Pomáhajú mu s prípravou do školy, písaním domácich úloh, opakujú s ním prebrané učivo alebo s dieťaťom trávia čas hraním sa hier a rozprávaním o tom, čo za posledný týždeň zažilo. Medzi dieťaťom a dobrovoľníkom/čkou sa vytvára vzťah, ktorý je pre dieťa veľmi prospešný - zažíva pocit akceptácie a získava prostredníctvom osoby dobrovoľníka/čky pozitívny vzor.

Rola dobrovoľníka alebo dobrovoľníčky v programe je podporná a v žiadnom prípade nie je náhradou rodičovskej roly. Aktivita dobrovoľníka alebo dobrovoľníčky čky je obmedzená na minimálne 1 školský rok.

Podmienky zapojenia sa do programu

Do aktivít dobrovoľníckeho programu ´Som tu pre teba´ sa môžu zapojiť jednotlivci vo veku 17 - 30 rokov a jednotlivci v seniorskom veku (nad 50 rokov). Program je v prípade záujmu otvorený aj pre iné vekové kategórie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok.

Podmienkou pre účasť v programe je úvodné stretnutie so záujemcami/kyňami o dobrovoľníctvo, vyplnenie základných kontaktných dotazníkov a osobný pohovor, ako aj následné zaškolenie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok a pravidelné supervízie, ktoré sa konajú každé dva mesiace.

Základné požiadavky na dobrovoľníkov a dobrovoľníčky sú vek nad 18 rokov, trpezlivosť, zodpovednosť voči programu a záväzkom z neho vyplývajúcim, záujem o prácu so znevýhodnenými deťmi, ochota a možnosť venovať 1 až 3 hodiny času týždenne.

Chcem sa zapojiť do programu

Ak máš chuť a záujem zapojiť sa do programu, ozvi sa nám na info@dobrovolnictvoba.sk

späť na zoznam