Novinky

Spolupráca s Galériou mesta Bratislavy

Práve v Galérii mesta Bratislavy dostanú od septembra možnosť realizovať sa dobrovoľníci, so záujmom o umenie a kultúru. 

Galéria si pre dobrovoľníkov na začiatok pripravila dve dobrovoľnícke pozície a momentálne hľadá:

  • dobrovoľníkov na spoluprácu pri vzdelávacích programoch pre verejnosť, ktorých pracovná náplň bude spočívať v príprave podujatia pre rodiny s deťmi (príprava stolov a stoličiek, zakladanie listov do dosiek, príprava materiálu na výtvarné dielne), pomoci počas podujatia (krátke podávanie informácií účastníkom podujatia) a v pomoci s uprataním po podujatí.
  • dobrovoľníkov na administratívne práce v galérii, ktorí budú vypomáhať v knižnici a pri projekte súvisiacom s digitalizáciou galérie. Výpomoc v knižnici spočíva v monitoringu tlače (rešerš tlače, vystrihovanie článkov o našich galériách a o výtvarníkoch, triedenie došlých pozvánok, zakladanie článkov a pozvánok do fasciklov). Výpomoc so systémom evidencie výtvarných diel spočíva v zakladaní kariet s informáciami o výtvarných dielach do kartotéky a v oprave údajov o dielach v počítači na základe odborných kariet a galerijných publikácií.

Foto: GMB

späť na zoznam