Novinky

Tisíckrát a stále po prvý raz

Určite ste už v živote niekomu pomohli. Odniesť nákup, keď ste boli deti, doučovaním, keď ste dospievali, alebo pokosením trávy nevládnej susede. Aký to bol pocit?

Svet stojí a padá na maličkostiach, na gestách a úsmevoch. Čím viac ich rozdáte, tým viac aj dostanete. Počítajte s tým! Máme to overené.

Leto a začiatok jesene je u nás v BDC mimoriadne hektický. Sme nonstop na telefóne, vybavujeme, organizujeme, dolaďujeme. Len aby bolo všetko perfektné, keď sa tisíce – áno, celoslovensky sú to už tisíce ľudí, dobre cítili na Týždni dobrovoľníctva. A už sme v tom fakt dobrí! Okrem počasia dokážeme zabezpečiť všetko. Organizáciám vysvetlíme ako majú pracovať s dobrovoľníkmi, dobrovoľníkom čo je ich náplň práce, pripravíme tričká, pridelíme aktivity a hurá, záplava endorfínov je na ceste. 

Bez jedného 6130

Každý rok prichádza na celoslovenský Týždeň dobrovoľníctva viac ľudí. Minulý rok spolu odpracovali takmer 14.200 hodín bez nároku na odmenu. Pomáhali organizáciám so skrášľovaním okolia, maľovali ploty, zobrali seniorov odkázaných na pomoc druhým na prechádzku a učili ich pracovať s počítačmi, revitalizovali detské ihriská, pre deti pripravovali hry a tvorivé dielne. Viac ako 6 tisíc ľudí sa v jednom týždni rozhodlo pomôcť tým, ktorí to naozaj potrebujú. Neziskovým organizáciám, ktoré pracujú s ľuďmi so znevýhodnením, venujú sa deťom alebo seniorom.

Buďte jeho súčasťou

Počuli ste už o dobrovoľníctve ale nikdy ste nemali odvahu zapojiť sa? Vhodnejšia chvíľa už nepríde. Práve pre vás je určený Týždeň dobrovoľníctva. Skúste ho, neoľutujete. Týždeň dobrovoľníctva 2019 bude od 16. – 22. septembra. Či už ste jednotlivec, škola alebo firma, dvere do sveta dobrovoľníctva sú otvorené pre každého. Ak ste nezisková organizácia či občianske združenie a potrebujete pomoc alebo chcete spropagovať svoju činnosť, to isté platí aj pre Vás. Dobrovoľníci, školy a firmy píšte na ahoj(zavinac)dobrovolnictvoba.sk. 

Program už čoskoro

Keďže registrovanie organizácii a prihlasovanie dobrovoľníkov je už spustené, postupne budeme dopĺňať program Týždňa dobrovoľníctva. Môžete ho sledovať na našom webe. Budete si tak môcť vybrať dobrovoľnícku ponuku šitú na mieru. V rovnakom čase bude prebiehať Týždeň dobrovoľníctva po celom Slovensku. Stačí kontaktovať regionálne dobrovoľnícke centrum. Ich zoznam si môžete pozrieť na www.tyzdendobrovolnictva.sk.

 

Ak sa Vám páči čo robíme a chceli by ste nás podporiť, spravte tak TU.

Zdroj: Článok bol pôvodne uverejnený ako BLOG v sekcii Blog.sme.sk

späť na zoznam