Novinky

Tlačová správa: NADOBRO

Cieľom týždňa dobrovoľníctva, ktorý bude prebiehať v termíne 16.- 22. septembra 2016, je upozorniť verejnosť na dlhodobé dobrovoľnícke príležitosti pre všetkých. Týždeň zároveň poskytne priestor organizáciám, aby prostredníctvom rôznych aktivít propagovali svoju činnosť.

Týždeň dobrovoľníctva sa v Bratislave a Bratislavskom kraji koná už po druhýkrát a organizátorky sa už teraz tešia na všetkých zapojených dobrovoľníkov. „Kampaň Týždeň, ktorý zmení tvoj život NADOBRO má motivovať k dobrovoľníctvu čo najviac ľudí, bez ktorých by mnohé organizácie nemohli uskutočňovať svoju činnosť. Minulý rok sa do týždňa zapojilo 504 ľudí, tento rok chceme ich počet znásobiť“ , hovorí Gabriela Podmaková, výkonná riaditeľka BDC.

Každý, kto má záujem zmeniť svoj život NADOBRO sa bude môcť zapojiť do rôznych dobrovoľníckych aktivít: napr. zasurfovať si na internete so seniormi, pomôcť s úpravami záhrady, s rekonštrukciou či upratovaním, hľadať s deťmi pirátsky poklad, digitalizovať tajné historické materiály alebo pomáhať pri zaujímavých kampaniach. Okrem priameho zapojenia sa do dobrovoľníckej aktivity sa verejnosť môže ísť pozrieť aj do konkrétnych organizácií, kde sa dozvedia o dobrovoľníckych programoch viac. Slúžiť tomu budú dni otvorených dverí, zoznamky s dobrovoľníctvom a Trh dobrovoľníctva. Novinkou sú tento rok aj sprievodné podujatia pre všetkých a probono acty, priamo zamerané na vzdelávanie organizácií. „Všetky aktivity, vykonané počas týždňa dobrovoľníctva sú z dlhodobého hľadiska veľmi dôležité, pretože dávajú ľuďom možnosť akejsi ochutnávky dobrovoľníctva na miestach, kde by chceli pomáhať. Následne sa tak vedia ľahšie rozhodnúť, či chcú v organizácii pomáhať aj naďalej,“ dopĺňa Petra Nagyová-Džerengová, spisovateľka a členka správnej rady BDC.

V Bratislavskom kraji bude týždeň dobrovoľníctva prebiehať v Bratislave, Senci, Modre, Stupave a Jabloňovom. Zapojiť sa však bude možné aj v iných krajoch, kde Týždeň dobrovoľníctva organizujú regionálne dobrovoľnícke centrá.

Týždeň dobrovoľníctva v Bratislavskom kraji podporujú: Hlavné mesto SR Bratislava, iProspect, Triad Advertising, EuroAWK, Nubium, X print, Rádio Jemné, Rádio Vlna, Rádio Best FM, Laser media, Led promotion, MŠVVaŠ v SR, Iuventa- slovenský inštitút mládeže, Binary- Bay, Kariera.sk, Nadácia Slovenskej sporiteľne a Slovenská výtvarná únia. Všetkým partnerom srdečne ďakujeme za podporu dobrovoľníctva v Bratislave.

Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) začalo svoju činnosť v roku 2013. Jeho hlavným cieľom je zapájať obyvateľov Bratislavy a Bratislavského kraja do aktivít v prospech mesta, regiónu a ľudí, ktorí to potrebujú a učiť organizácie, ako s dobrovoľníkmi pracovať.

Kontakt pre médiá:

Gabriela Podmaková

Výkonná riaditeľka BDC

0918 648 175/ gabika@dobrovolnictvoba.sk/ www.nadobro.sk

 

 

späť na zoznam