Novinky

Tourist Angels 2020

dobrovolnictvo, tourist angels, bratislava, chcem pomoct, dobrovolnictvoba

Tourist Angels je dobrovoľnícky program, ktorého cieľom pomoc turistom a návštevníkom mesta zorientovať sa. Tourist Angels sú dobrovoľníci, ktorí sa nachádzajú na najnavštevovanejších miestach Bratislavy, kde ich môžu poľahky stretnúť turisti. Sú ľahko rozpoznateľní svojim odevom a logom na oblečení. Brázdia ulice Bratislavy a spoznávajú jej turistov a ľudí navštevujúcich mesto. Sú nabití informáciami a sú zásobení propagačnými materiálmi. Vedia turistov navigovať, ako sa kam dostať v rámci mesta, poznajú tie najzaujímavejšie časti Bratislavy, ktoré stojí za to vidieť. Poprípade vedia turistom odporučiť, kde môžu okúsiť pravú slovenskú kuchyňu či ktoré miesta by pri návšteve Bratislavy určite nemali vynechať. Všetky tieto informácie vedia turistom odovzdať nielen v slovenskom, ale aj v anglickom jazyku.

Ako prebieha dobrovoľnícky program

Dvojica dobrovoľníkov sa nachádza v turisticky rušnej oblasti Bratislavy, kde je k dispozícií turistom – je ľahko rozpoznateľná na základe odevu a je nápomocná turistom a návštevníkom Bratislavy. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky pomáhajú turistom zorientovať sa v meste, vedia ich navigovať, ako sa kam dostať, vysvetliť im, ako funguje MHD alebo vedia odporučiť, kde môžu okúsiť pravú slovenskú kuchyňu. Tourist angels sú turistom k dispozícií v mesiacoch august- september, v dňoch utorok- sobota, vždy v čase od 10:00 do 16:00 hod.

Podmienky zapojenia sa do programu

Do programu sa môže zapojiť každý, kto je otvorený novým zážitkom a rád komunikuje s ľuďmi. Základné podmienky pre zapojenie sa do programu sú nasledovné:

  • minimálny vek 15 rokov
  • dobrovoľník sa musí vedieť dohovoriť v anglickom jazyku (nemčina výhodou)
  • možnosť zúčastniť sa školenia
  • môže byť aj cudzinec žijúci v Bratislave
  • možnosť zapojiť sa do programu minimálne 1x týždennne počas celého jeho trvania

Chcem sa zapojiť do programu

Ak máte záujem zapojiť sa do programu, ozvite sa nám emailom na bdc@dobrovolnictvoba.sk.

Tešíme sa na Vašu účasť!
Tím BDC

V roku 2020 realizujeme dobrovoľnícky program Tourist Angels vďaka finančnej podpore: Projekt Európske zbory solidarity, ktorý je financovný z finančných prostriedkov Európskej Únie v rámci programu Erazmus +, MŠVVaŠ v SR a IUVENTA- Slovenský inštitút mládeže. Partnerom dobrovoľníckeho programu je Bratislava Tourist Board.

späť na zoznam