Novinky

Tourist Angles

Tourist Angels je dobrovoľnícky program, ktorého cieľom je pomoc turistom a návštevníkom mesta zorientovať sa. Tourist Angels sú dobrovoľníci, ktorí sa nachádzajú na najnavštevovanejších miestach Bratislavy, kde ich môžu poľahky stretnúť turisti. Sú ľahko rozpoznateľní svojim odevom a logom na oblečení. Brázdia ulice Bratislavy a spoznávajú jej turistov a ľudí navštevujúcich mesto. Sú nabití informáciami a sú zásobení propagačnými materiálmi. Vedia turistov navigovať, ako sa kam dostať v rámci mesta, poznajú tie najzaujímavejšie časti Bratislavy, ktoré stojí za to vidieť. Poprípade vedia turistom odporučiť, kde môžu okúsiť pravú slovenskú kuchyňu či ktoré miesta by pri návšteve Bratislavy určite nemali vynechať. Všetky tieto informácie vedia turistom odovzdať nielen v slovenskom, ale aj v anglickom jazyku.

Ako prebieha dobrovoľnícky program

Dvojica dobrovoľníkov sa nachádza v turisticky rušnej oblasti Bratislavy, kde je k dispozícií turistom – je ľahko rozpoznateľná na základe odevu a je nápomocná turistom a návštevníkom Bratislavy. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky pomáhajú turistom zorientovať sa v meste, vedia ich navigovať, ako sa kam dostať, vysvetliť im, ako funguje MHD alebo vedia odporučiť, kde môžu okúsiť pravú slovenskú kuchyňu. Tourist angels sú turistom k dispozícií počas Veľkej noci (každý deň) a následne počas letných prázdnin každú sobotu (od júna do septembra) v čase od 11:00 do 16:00 hod.

Podmienky zapojenia sa do programu

Do programu sa môže zapojiť každý, kto je otvorený novým zážitkom a rád komunikuje s ľuďmi. Základné podmienky pre zapojenie sa do programu sú nasledovné:

  • minimálny vek 18 rokov
  • dobrovoľník sa musí vedieť dohovoriť v anglickom jazyku (ďalšie jazyky výhodou);
  • pravidelnosť (zapojenie sa do programu aspoň 1krát mesačne)
  • možnosť zúčastniť sa školenia

Chcem sa zapojiť do programu

Ak máte záujem zapojiť sa do programu, ozvite sa nám emailom na ahoj(zavinac)dobrovolnictvoba.sk alebo si dohodnite osobné stretnutie telefonicky na čísle 0918 569 781 (Miloš Šiška).

Tešíme sa na Vašu účasť!
Tím BDC

Dobrovoľnícky program realizujeme v spolupráci s Bratislava Tourist Board. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

späť na zoznam