Novinky

Vianočné dobrovoľníctvo

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami pribúdajú aj nové dobrovoľnícke príležitosti. A my vám ponúkame možnosť zapojiť sa a pomôcť tak tým ľuďom, ktorí vašu pomoc naozaj potrebujú!

Vianočné tvorivé dielne v centre voľného času Gessayova

V dňoch 26.11., 3.12. a 10.12. organizujeme Vianočné tvorivé dielne. Ak má niekto umelecké sklony a chcel by prispieť s atraktívnou aktivitou na výrobu čohokoľvek vhodného pre deti, môže sa k nám pridať. Budeme radi. Včasným kontaktom vieme zabezpečiť aj materiál.

Na 10.12. potrebujeme  aj MIKULÁŠA , ČERTA a SNEHULIENKU ! Nájdu sa dobrovoľníci, ktorí by sa zhostili týchto úloh? Bude potrebná komunikácia s deťmi :) Samozrejme aj nejaké darčeky budú. Veľmi by ste nám pohohli!

Počet hľadaných dobrovoľníkov/čok: 6 

Lokalita: Centrum voľného času Gessayova 6, 851 03 Bratislava

Kontakt: Katarína Bulíková, riaditel@cvcgessayova.eu 

 

Koledovanie pre onkologických pacientov v DS Vŕba

Každoročne v predvianočnom období navštevujeme rôzne oddelenia OÚSA a prinášame vianočnú atmosféru chorým. Aj tento rok budeme chodiť po chodbách oddelení a popritom spievať vianočné koledy, rozdávať pacientom drobné darčeky a príjemnú náladu. Pozývame všetkých, ktorí chcú pomôcť, či už spievať, hrať, rozdávať darčeky, alebo aj prispieť nejakou vyrobenou drobnosťou, či vianočným pečivom. Akcia sa bude konať pondelok 19.12.2016 od 17:30.

Počet hľadaných dobrovoľníkov/čok: 50

Lokalita: Onkologický ústav sv. Alžbety, Heydukova 10

Kontakt: Monika, koordinatorka@dsvrba.sk 

 

Pomoc BDC pri slávnostnom oceňovaní dobrovoľníkov Srdce na dlani 2016 

Hľadáme dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí by nám pomáhali počas slávnostného oceňovania dobrovoľníkov Srdce na dlani. Oceňovanie sa bude konať v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca, 12.decembra 2016. Začiatok akcie je o 18:00 a dobrovoľníkov/čky budeme potrebovať cca od 17:00 do 20:00.

Hlavnými hosťami podujatia budú samotní ocenení a nominovaní dobrovoľníci/čky a my by sme chceli, aby sa počas večera citíli výnimočne. Priestory sú nádherne, ale obrovské. Preto, hlavnou úlohou tých dobrovoľníkov, ktorí by nám s podujatím pomáhali, bude vítať hostí, usmerňovať ich a informovať o priebehu podujatia.

Počet hľadaných dobrovoľníkov/čok: 8

Lokalita: Zrkadlová sála, Primaciálne námestie 1, Bratislava

Kontakt: Soňa Tatič, sona@dobrovolnictvoba.sk

 

Pomoc s animátorským programom na vianočnej akcii pre MC Budatko

Chceme pripraviť deťom akciu "Pomôžte Santovi zachrániť Vianoce!", na ktorej budú pre deti pripravené interaktívne úlohy, súvisiace so záchranou Vianoc (uzdravenie chorého škriatka, oprava koča, hľadanie strateného soba atď.). Aby sme mohli ponúknuť plnohodnotný program, potrebujeme animátorov v rôznych roliach (škriatok, anjel,...), ktorí deťom prezentujú úlohy a pomôžu s ich riešením. Všetko je formou hry a zábavy, celá akcia trvá cca. 2 hodiny (jedna možnosť je doobeda 9.00-12.00, druhý termín je poobede 16.00-19.00).

Počet dobrovoľníkov/čok: 10

Lokalita: Holíčska 30, 85105 Bratislava

Kontakt: Majka, mcbudatko@gmail.com

 

Scanovanie starých pohľadníc v organizácii Historia Posoniensis

Hľadáme dobrovoľníkov, ktorí nám pomôžu so scanovaním starých fotiek s okrem iného aj vianočnou tematikou :-) Čas závidí na vzájomnej dohode

Počet dobrovoľníkov: 3

Lokalita: V archíve, múzeu alebo na univerzite

Kontakt: Daniela Danihelová - daniela@knb.sk

 

Výroba darčekov pre deti s oz. KUPIDO

O. Z. -KUPIDO- pripravuje program pre deti: výroba darčekov z recyklovaného, prírodného materiálu (novinový papier, vlna, textil, drevo a pod.). Termín programu: 7.- 8.12, 16:00 - 18:00 14.-15.12, 16:00 - 18:00

Počet dobrovoľníkov/čok: 2-3

Lokalita: YMCA, Bratislava

Kontak: Juliana Puhová, julianapuhova@gmail.com 

 

Pečenie vianočných medovníkov v organizácii AKSEN

Na našom vianočnom seniorskom posedení plánujeme zdobiť medovníčky. Ak by sa našiel dobrovoľník/čka, ktorý by nám 9.12.2016 napiekol cca. 200 kusov malých medovníkov bez zdobenia, veľmi by nám pomohol.

Počet hľadaných dobrovoľníkov/čok: 1

Lokalita: Bazovského - Dúbravka

Kontakt: Silvia Valovičová, silvia.valovicova@gmail.com 

 

Pomoc na Vianočnom bazáre pre Romero Kher

Potrebovali by sme dobrovoľníka/dobrovoľníčku na vianočný bazár v Starej tržnici na 27. 11. 2016, ktorý by nám pomáhal pri predaji suvenírov a sprevádzal by ľudí z Humenného.

Počet hľadaných dobrovoľníkov/ čok: 1

Lokalita: Stará Tržnica, Bratislava

Kontakt: Agnes Horváthová, romanokher7@gmail.com 

späť na zoznam