Novinky

Víkend otvorených parkov a záhrad

Mimovládna nezisková organizácia Národný Trust n.o. v spolupráci s obyvateľmi a priaznivcami Slovenska chráni kultúrne a prírodné dedičstvo našej krajiny a podporuje jeho obnovu, sprístupňovanie a udržateľné využívanie. Jedným z krásnych podujatí, ktoré Národný Trust n.o. už po 8 krát organizuje, je práve Víkend otvorených parkov a záhrad. A čo je ešte lepšie, hľadajú dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorý im pomôžu pred aj počas podujatia. 

Po viac ako dvoch rokoch sa tak môžeš prostredníctvom BDC pridať k super dobrovoľníckemu tímu, ktorý bude nielen teraz, ale aj počas celého roka skrášľovať parky a záhrady Bratislavy. Miesta, kde žiješ. 

Do čoho sa teda môžeš zapojiť?

 

S.O.S. Kochova záhrada

Dobrovoľnícka brigáda v najromantickejšej a najkrajšej záhrade, kam sa inak nedostaneš. Aktivita sa uskutoční v sobotu 4.6.2016 od 10:00 do 16:00. Ráta sa aj s alternatívou v prípade zlého počasia :)

Viac info o podujatí, kde sa stretneme a čo si máš zobrať. 

 

Koordinátor/ka lokality podujatia „Víkend otvorených parkov a záhrad“

Aktivita je určená pre zodpovedných ľudí s dobrými organizačnými a komunikačnými schopnosťami, ktorí by koordinovali jednotlivé aktivity a priebeh podujatia v pridelenej lokalite zapojenej do VOPZ v rámci Bratislavy. Termín dobrovoľníckej aktivity je 11.-12.6.2016.

Viac info o tomto interaktívnom podujatí nájdeš keď sem klikneš.

 

Sprievodca/kyňa na podujatí „Víkend otvorených parkov a záhrad“

Aj pri tejto aktivite budeš mať v termíne 10. alebo 11.6 možnosť popýšiť sa svojimi komunikačnými a prezentačnými schopnosťami. Tvojou úlohou bude sprevádzať návštevníkov po vybranom parku alebo záhrade po dobu minimálne 20 minúť.

Viac info o tom, ako, kedy a kde sa nabifľuješ históriu parku.

 

Hosteska na odbornom seminári

Počas seminára „Aleje a stromoradia – ich plánovanie, obnova a údržba“, ktorý je organizovaný v rámci podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad 2016 je potrebné venovať sa aktivitám ako vítanie hostí, registrácia a usmerňovanie účastníkov a ďalšie činnosti podľa potreby. Vyžaduje sa zodpovednosť a komunikatívnosť.

Viac info o podujatí a prečo je skvelé sa doň zapojiť nájdeš tu.

V prípade záujmu je možné kontaktovať aj priamo koordinátorku podujatia, ktorou je Ivana Janská; 0904 638 158

späť na zoznam