Novinky

Výstava: My daily Bratislava

My daily Bratislava je názov výstavy grafickej dizajnérky a našej dobrovoľníčky Morgane le Tennier, ktorá k nám prišla z Francúzska. 

Morgane u nás pôsobila 10 mesiacov v rámci projektu Európske zbory solidarity (EZS). Na starosti mala hlavne komunikáciu so študentami, prednášky o dobrovoľníctve na školách, zapájanie mladých do dobrovoľníctva a pomoc s tvorbou dobrovoľníckych programov pre mladých. Okrem toho pracovala na vizuálnej identity pre naše dobrovoľnícke programy, pomáhala pri tvorbe propagačných materiálov a videí. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky v projektoch EZS majú možnosť pracovať počas roka na svojom vlastnom projekte- na niečom, čo ich baví, napĺňa a vďaka čomu sa učia nové veci, zdolávajú výzvy a čo ich posúva ďalej nielen po osobnostnej stránke ale aj po profesionálnej. A práve táto výstava je výsledkom Morganinho projektu. 

Výstava je zameraná na predmety každodenného použitia. Sú to rôzne predmety a vzory, ktoré pre ňu majú špecifický význam a emocionálnu hodnotu. Každá grafika je jedinečná a zachytáva jeden zo štrnástich každodenných životných okamihov, ktoré prežila počas jej 10 mesiacov dobrovoľníčenia. Každá grafika je maľovaná atramentom z Číny. 

Morgane o svojich kresbách hovorí: "Naše spojenie s novým miestom vždy začína malou rutinou a emocionálnym prepojením na objekty. Predmety, ktoré som pre svoje obrazy vybrala, sú pre okolie príliš obyčajné na to, aby ste ich namaľovali. Pre mňa sú však spojené s udalosťami a spomienkami na môj pobyt na Slovensku."

Vernisáž výstavy sa uskutoční vo foyer IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže (Karloveská 64, Bratislava- Karlova Ves), dňa 20.11.2019 o 18:00 hod. Výstava potrvá do 25.11.2019.

Tešíme sa na Vašu účasť!
Tím BDC

Dobrovoľnícky program Európske zbory solidarity je financovný z finančných prostriedkov Európskej Únie v rámci programu Erazmus +

späť na zoznam