Novinky

Začať s dobrovoľníctvom nikdy nebolo jednoduchšie!

Chceli by ste svoj voľný čas využiť zmysluplne? Máme pre Vás tip. Začnite s dobrovoľníctvom. Aktuálne dobrovoľnícke ponuky môžete vidieť hneď ako sa zaregistrujete. Stačí pár klikov. Poďme na to.

Tak ako existujú pracovné portály s pracovnými ponukami, existujú aj portály s dobrovoľníckymi príležitosťami. Spravuje ho každé krajské dobrovoľnícke centrum na Slovensku. Cez názorné ukážky na našej webovej stránke uvidíte aké jednoduché je dostať sa k dobrovoľníckym ponukám.

Začíname
Prvým krokom je registrácia dobrovoľníka cez registračný formulár. Treba vyplniť email, heslo, meno a priezvisko. HOTOVO :-) 

Čím viac, tým lepšie
Keď sa zaregistrujete, môžete si vyplniť svoj profil. Je vhodné si ho vyplniť podrobne, pretože nielen Vy hľadáte organizáciu, ktorej by ste mohli pomáhať, ale aj organizácia hľadá Vás. Čím viac o sebe napíšete, tým lepšie si organizácia bude vedieť predstaviť s čím všetkým jej môžete pomôcť.

Dobrovoľnícke ponuky
Po vyplnení profilu prechádzame na prehliadku samotných dobrovoľníckych ponúk. Na hornej lište stránky treba kliknúť na PONUKY. Následne si ich môžete prehliadať. Keď Vás niektorá z nich zaujme, dá sa rozkliknúť a pozrieť si o nej podrobnosti. Keď sa rozhodnete, že danej organizácii by ste chceli pomáhať, kliknete na tlačidlo CHCEM POMÔCŤ. Organizácii príde z Vášho konta email s kontaktom na Vás a tá by sa Vám mala ozvať a dohodnúť si stretnutie. 

Pohovor so zástupcami organizácie
Na stretnutí by ste mali od organizácie dostať podrobné informácie o tom, čo presne bude Vaša dobrovoľnícka činnosť obsahovať. Ak zistíte, že daná ponuka predsa len nie je pre Vás, pokojne to povedzte. Ušetríte čas sebe aj organizácii a tá bude vedieť, že musí hľadať niekoho iného. Je tiež úplne normálne, že si prejdete všetky dobrovoľnícke ponuky, no nič Vás neosloví. Niekedy treba len počkať a tá správna ponuka sa objaví. Ak neviete v akej oblasti pomáhať, prípadne na čo by ste sa ako dobrovoľník/čka hodili, spravte si náš DOBROVOĽNÍCKY KVÍZ.

Držíme Vám palce.

Ak sa Vám páči náš blog a chceli by ste nás podporiť v našej činnosti, stačí kliknúť TU alebo nám venujte Vaše 2%.

Zdroj: Článok bol pôvodne uverejnený ako BLOG v sekcii Blog.sme.sk

späť na zoznam