Novinky

Záverečný seminár k projektu Dobrovoľníctvo pre všetkých

Seminár k projektu ´Dobrovoľníctvo pre všetkých sa konal dňa 10.12.2015. Znevýhodnení dobrovoľníci a dobrovoľníčky odprezentovali svoje skúsenosti, účastníci sa aktívne zapájali do debaty o budúcnosti projektu a spoločne sme vymysleli množstvo nápadov, ako a kam posunúť projekt ďalej. Veríme, že sa nám to podarí. 

Vďaka kampani Blbý pocit na ponuku dobrovoľníctva reagovalo od júla do začiatku decembra 2014 približne 500 ľudí. Medzi nimi bolo 69 mladých ľudí s nejakým typom znevýhodnenia. Tí sa priamo zapojili do pravidelnej alebo jednorazovej dobrovoľníckej činnosti v Bratislave, Nitre a v Košiciach. Dobrovoľníctvom mali možnosť nielen veľa odovzdať, ale tiež zistili, že ním veľa získavajú. Hoci kampaň Blbý pocit končí, dobrovoľnícke centrá na Slovensku majú stále dvere otvorené pre všetkých.

Záujemci o dobrovoľníctvo sa môžu aj naďalej registrovať na internetovej stránke www.blbypocit.sk a dobrovoľnícke centrá ich budú kontaktovať s vhodnými dobrovoľníckymi ponukami, medzi ktorými sa nájdu napr. administratívne práce, pomoc ľuďom bez domova, seniorom, závislým ľuďom, deťom, ľuďom s mentálnym postihnutím, ale aj manuálna práca v záhrade. Centrá poskytujú aj možnosť stretnutia a osobné poradenstvo s výberom tej správnej ponuky. „Ak máte tiež veľa času a hľadáte zmysel svojho života a svoje smerovanie, ak nemáte konkrétne plány, odporúčam Vám zapojiť sa do dobrovoľníckeho sveta, kde pomáhate nie pre peniaze, alebo pre uznanie alebo iné povrchné dôvody, ale pre dobrý pocit a radosť. Zistíte, že pomoc bez akéhokoľvek očakávaného osohu prináša oveľa viac plodov, ako tá za peniaze“, odkazuje Andrej, nezamestnaný dobrovoľník z Greenpeace Slovensko.

Foto: Carolin Tolkemit/ BDC

späť na zoznam