Novinky

Zmena podmienok získavania DOBROkarty

DOBROkarta je unikátny spôsob, akým dokážeme ľuďom poďakovať za ich čas a energiu, ktorú venovali dobrovoľníckej činnosti. Vďaka tejto karte získajú výhody od vybraných partnerov a DOBROpodnikov v Bratislave a Bratislavskom kraji.

Ako získať DOBROkartu

Nárok na DOBROkartu má dobrovoľník alebo dobrovoľníčka, ktorí za posledných 12 mesiacov odpracovali minimálne 40 dobrovoľníckych hodín. O kartu môže požiadať organizácia, pre ktorú bola vykonávaná dobrovoľnícka činnosť. Táto organizácia musí byť registrovaná v databáze BDC.

Na získanie DOBROkarty je potrebné:

 

  • zaslať fotografiu v rozlíšení 300 dpi, vo formáte PNG alebo JPG na emailovú adresu info(zavináč)dobrovolnictvoba.sk POZOR!!! fotografiu pomenujte: plné meno a priezvisko dobrovoľníka/ čky (aj s interpunkčnými znamienkami)
  • súhlas so spracovaním osobných údajov dobrovoľníka/ čky (nie je potrebné zasielať samostatný fomulár ku každému dobrovoľníkovi/ čke. Stačí ak zašlete hlavičkový papier organizácie s menom, priezviskom a emailom všetkých dobrovoľníkov/ čky, pre ktorých požadujete vystavenie DOBROkarty, s ich podpisom)
  • fakturačné údaje organizácie, kde dobrovoľník/ čka pomáhal/a. Karta je spoplatnená sumou 1 euro/ karta.

Následne organizácia dostane email s termínom a časom, kedy bude možné si DOBROkartu vyzdvihnúť v kancelárii BDC.

Viac info o DOBROkarte a ako ju využiť nájdete TU.

Foto: BDC

späť na zoznam