Novinky

Značka kvality

Záujemcovia a záujemkyne o dobrovoľníctvo sa nás často pýtajú, ako rozoznať kvalitnú organizáciu, ktorá naozaj vie pracovať s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami, od nekvalitnej. Zárukou kvality je aj zverejnenie dobrovoľníckej ponuky na našej stránke, kedže ako dobrovoľnícke centrum všetky organizácie overujeme na osobnom stretnutí. Preto každá organizácia, ktorá úspešne prejde takýmto stretnutím automaticky získa Značku kvality- základný štandard. Platí to samozrejme aj pre organizácie, ktoré už v minulých rokoch procesom prešli a ktorých profil je stále aktívny (POZOR, nevzťahuje sa na organizácie, ktoré boli aktivované na skúšku).

V tohto roka budeme do organizácií posielať dotazník a po vyplnení základných údajov (a tiež, ak bude mať organizácia záujem), vystaví Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií cerfitikát so základným štandardom (jedna hviezdička). V prípade, že by organizácia chcela získať vyšší štandard, môže oň požiadať takto.

Štandard ktorý organizácia získa (či už je to základný, vyšší alebo najvyyší štandard) bude uverejnený pri ich profile v našej databáze a bude viditeľný pre iné organizácie, registrovaných dobrovoľníkov a dobrovoľníčky ako aj pre potenciálnych donorov. 

späť na zoznam