O nás

Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) je občianske združenie založené 28.novembra 2012. Oficiálne sme otvorení od piatku, 13.septembra 2013. Od svojho vzniku zapájame obyvateľov Bratislavy a Bratislavského kraja do aktivít v prospech mesta a ľudí, ktorí to potrebujú a učíme organizácie, ako s dobrovoľníkmi pracovať. 

Prepájame organizácie a dobrovoľníkov, komunikujeme s dobrovoľníkmi a organizáciami, vzdelávame a informujeme ich, oceňujeme a podporujeme dobrovoľníkov a ich koordinátorov, vytvárame nové dobrovoľnícke programy, spolupracujeme s firmami a so školami. Posúvame dobrovoľníctve v Bratislave a v Bratislavskom kraji stále o kúsok vyššie.

Sme členom Platformy dobrovoľníckych centier a organizácii

Náš tím

Gabriela Podmaková

Výkonná riaditeľka, koordinátorka dobrovoľníkov/čok, projektová koordinátorka

Gabika má v BDC na starosti koordináciu projektov Týždeň dobrovoľníctva, Trh dobrovoľníctva, Európsku dobrovoľnícku službu a Otestuj sa na dobrovoľníctvo. Zodpovedá aj za administratívu centra, správu webu a komunikáciu s ďalšími dobrovoľníckymi centrami na Slovensku, tvorbu a implementáciu nových projektov a programov. Vyštudovala etnológiu a mimoeurópske štúdie na FF UCM v Trnave a UNY v Indonézii. Dobrovoľníctvu sa venuje už od základnej školy, pričom zažila ako to s dobrovoľníkmi môže, ale aj nemusí fungovať. Pracovala na veľvyslanectve Indonézskej republiky v Bratislave, Úrade pre Slovákov žijúcich v zahraničí, v Škole komunikácie a médií, a v mimovládnej organizácii PDCS. Externe spolupracuje s Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií.

Zuzana Majerčíková

PR a projektová koordinátorka, fundraiserka

Zuzka je v BDC zodpovedná za PR, komunikáciu so záujemcami o dobrovoľníctvo, koordináciu projektov Rýchla rota, DOBROkarta, Dobrovoľníctvo na školách a Firemné dobrovoľníctvo. Môžete sa s ňou stretnúť aj na Zoznamke s dobrovoľníctvom. Vyštudovala masmediálnu komunikáciu v Trnave a popri škole pracovala v žilinských regionálnych médiách. S dobrovoľníctvom začala práve v BDC, pričom pomáhala s propagáciou a písaním blogov. Po pracovných skúsenostiach vo verejnoprávnom rozhlase a moderovaní správ v Rádiu Expres sa rozhodla prejsť do sveta dobrovoľníkov a neziskového sektora. Od januára 2018 je našou najnovšou posilou.

Soňa Tatić

Projektová koordinátorka

Soňa je v BDC styčná osoba pre organizácie. Aktivuje novo registrované organizácie a konzultuje ich dobrovoľnícke ponuky. Okrem toho má na starosti vzdelávacie aktivity centra a projekty Som tu pre teba, Čítankovo a Srdce na dlani. Vyštudovala sociológiu na FF UK v Bratislave. S dobrovoľníctvom začala v Národnom dobrovoľníckom centre C.A.R.D.O, kde neskôr pôsobila ako projektová asistentka. Následne pracovala ako projektová manažérka v Platforme dobrovoľníckych centier a organizácií a v BDC, kam sa v roku 2016 po dvoch materských dovolenkách vrátila. Okrem dobrovoľníctva sa 13 rokov profesionálne venuje tancu.

Alžbeta Frimmerová

Konzultantka, trénerka a zakladateľka BDC

Betka vyštudovala sociológiu na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Formálnou dobrovoľníčkou sa stala v DS Vŕba v roku 2000, kde navštevovala pacientov Onkologického Ústavu sv. Alžbety v Bratislave. Neskôr začala dobrovoľníkov manažovať, venovať sa vzdelávaniu manažérov dobrovoľníkov, pracovať na rozvoji dobrovoľníctva v mimovládnych a verejných organizáciách a na kampaniach v prospech dobrovoľníctva na Slovensku. Iniciovala a pracovala na Zákone o dobrovoľníctve. Školí a publikuje v oblasti vzdelávania manažérov dobrovoľníkov a trendov o dobrovoľníctve. BDC založila spolu s kolegyňami z PDCO. Aktuálne je na materskej dovolenke.

Nina Stüven

EDS dobrovoľníčka

Nina je čerstvou absolventkou strednej školy v Hamburgu. Teší sa, že sa stala súčasťou BDC tímu na nasledujúcich 10 mesiacov. Počas pobytu v Bratislave by sa chcela naučiť čo najviac o iných kultúrach, dobrovoľníctve, ľuďoch zo Slovenska, a medzičasom aj zistiť, akým smerom sa chce vo svojom živote vydať. Vo svojom voľnom čase športuje, venuje sa hudbe, fotografovaniu a vareniu. Viac o jej dobrovoľníckych skúsenostiach na EDS si môžete prečítať v sekcii EVS diary, na tejto stránke.

Zuza Budinská- fotografka
Hana Hudák, Milica Schuster, Katka Kolenčíková – grafička
Jana Sadovská- mentorka EDS

Všetkým dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam zo srdca ďakujeme!

Voľné pracovné pozície v BDC

EDS koordinátor alebo koordinátorka