Novinky

Hľadáme učiteľku slovenského jazyka

Hľadáme učiteľa alebo učiteľku slovenského jazyka pre našich zahraničných dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí u nás pomáhajú v rámci dlhodobých projektov Európskeho zboru solidarity.

Termín nástupu: marec 2021
Miesto práce: Stará Tržnica, Nám. SNP 25, Bratislava
Ponúkaný plat: 100 eur (brutto) /1 dobrovoľník (finančné ohodnotenie je v závislosti od aktuálneho počtu doučovaných dobrovoľníkov)
Druh pracovného pomeru: čiastočný úväzok (maximálne 15 hodín týždenne)
Forma zmluvy: brigáda, dohoda o vykonaní práce alebo živnosť

Náplň pracovnej činnosti: Doučovanie slovenského jazyka prebieha skupinovo - učiteľ alebo učiteľka sa venuje minimálne dvom dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam počas celého kurzu. Doučovanie začína v marci s trvaním 20 pracovných dní. Doučovanie prebieha 4 - 5x týždenne a každé doučovanie trvá 3 hodiny, v doobedňajších hodinách alebo popoludní (podľa odhody). V prípade nepriaznivej epidemiologickej situácie bude doučovanie prebiehať výlučne online.

Podmienky: výborná znalosť slovenského jazyka, znalosť anglického jazyka aspoň na úrovni B2, vzdelanie v pedagogickom/ lingvistickom odbore nie je podmienkou ale je potrebné vedieť cudzinom vysvetliť základnú gramatiku, štylistiku a jazyk. Podmienkou je aj zodpovednosť, otvorenosť voči iným kultúram, osobná skúsenosť s cudzincami a pravidelná komunikácia s koordinátorkou dobrovoľníkov a dobrovoľníčok.

Benefity: práca v mladom, príjemnom a dynamickom kolektíve, možnosť dlhodobej spolupráce s opakovaním v pravidelných intervaloch počas roka (2- 3x ročne), zdokonalenie sa v angličtine, prípadne v cudzom jazyku zúčastneného dobrovoľníka alebo dobrovoľníčky, práca v medzinárodnom tíme.

V prípade záujmu nás kontaktujte emailom na bdc@dobrovolnictvoba.sk (Stanislava Mináriková) do 23. február 2021.

späť na zoznam