Novinky

Školenie: Ako sa nestratiť v administratíve

Školenie je určené koordinátorom a koordinátorkám, ktorí vo svojej práci opakovane narážajú na problémy pri evidencii dobrovoľníkov, spracovaní OOÚ, GDPR, tvorbe zmlúv a potvrdení, potrebných pre prácu s dobrovoľníkmi. Školenie je určené pre začiatočníkov aj pokročilých v oblasti práce s dobrovoľníkmi. 

Termín školenia: 2. marec 2021 alebo 4. marec 2021, v čase 10:00- 12:00 hod.
Miesto konania: online, prostredníctvom služby zoom

Obsah a program: Školenie je určené pre pracovníkov/čky a koordinátorov/ky v rôznych zariadeniach a organizáciách, ktorí už pracujú s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami alebo ich plánujú zahrnúť do svojich aktivít. Je určený pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť, aká administratíva je pre prácu s dobrovoľníkmi naozaj potrebná a čo robíme navyše. Školenie poskytne základné vedomosti a konkrétne vzory dokumentov, ktoré je možné uplatniť pri práci s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami. 

Témy:

  • evidencia dobrovoľníkov (čo má obsahovať, aký je rozdiel v evidencii dobrovoľníkov a v evidencii potenciálnych záujemcov)
  • zmluva o dobrovoľníctve (kedy ju potrebujete, čo v nej musí byť, ako ju ukončiť alebo zmeniť)
  • OOÚ a GDPR (základné rozdiely a čo z toho je pre vás adekvátne, aké údaje môžete spracúvať a čo s nimi vlastne robiť)
  • prezenčné listiny (prezenčné listiny z náborov, výberov, školení, BOZP, výkonu aktivity, súhlas s natáčaním videa a fotografovaním)
  • potvrdenie o dobrovoľníctve (ako vyzerá potvrdenie, čo je jeho obsahom, na čo je potvrdenie určené, čo ak potvrdenie vydávate dobrovoľníkom kvôli darovaniu 3%)

Seminár organizujeme zdarma v rámci Programu AFC Slovakia. Prihlásiť sa môžete prostredníctvom tohto formulára.

Podmienky účasti: počet účastníkov a účastníčok seminára je limitovaný, preto sa na školenie sa hláste len v prípade, že sa naozaj môžete a chcete zúčastniť

Na tréningu poskytneme: materiály a odborné zázemie programu.

Tešíme sa na vašu účasť!
Tím BDC

späť na zoznam