Novinky

Srdce na dlani je odovzdané.

dobrovolnictvo, srdce na dlani, chcem pomoct, BDC, dobrovolnik, bratislava

Regionálne oceňovanie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok Srdce na dlani oslavuje svoju päťročnicu. Odmenu za dlhodobú a nezištnú pomoc neziskovým organizáciám v Bratislavskom kraji si odnieslo 8 ocenených z rekordného počtu 57 nominovaných.

Každoročné odmeňovanie výnimočných dobrovoľníkov, dobrovoľníčok, skupín a projektov BDC vzhľadom k epidemickej situácií prenieslo do online priestoru. Oceneným dobrovoľníkom zaspievala posledná víťazka Superstar Barbora Piešová a vokálna skupiny For you. Odmenou za výnimočnú pomoc neziskovým organizáciám bola jedinečná grafika od talentovanej grafickej dizajnérky a ilustrátorky Silvie Kováčovej. Krajské oceňovanie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok Srdce na dlani bolo možné si pozrieť "naživo" na sociálnych sieťach 3. decembra 2020 o 17:00. 

Na galavečeri sa zúčastnil aj dlhoročný sympatizant a podporovateľ dobrovoľníctva v kraji, splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl, ktorý zároveň prebral záštitu nad podujatím.

Srdce na dlani 2020 získali:

  • Dobrovoľník a dobrovoľníčka pomáhajúci/a v Bratislavskom samosprávnom kraji: Ladislav Dudor (OZ Komúna)
  • Dobrovoľník a dobrovoľníčka pomáhajúci/a v zahraničí: Andrij Dichťaruk (Adra Slovensko)
  • Koordinátor/ka dobrovoľníkov/čok: Martina Madová (OZ Samaria)
  • Dobrovoľnícka skupina: Dobrovoľníci z OZ Kresťania v meste
  • Dobrovoľnícky projekt alebo program: Projekt BilGym EduBox (Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa a O.Z. Cesta mladých)
  • Podpora dobrovoľníctva: Nadačný fond Dell
  • Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc: Ľubomír Barák (Diador o.z.)
  • Mimoriadne ocenenie: Výzva Každý potrebuje rúško (Bratislavské dobrovoľnícke centrum)

Všetkým, ktorí nezískali ocenenie patrí naše osobitné poďakovanie v podobe hodnotnej grafiky od francúzskej umelkyne Morgane Le Tennier. Príbehy všetkých nominovaných si môžete prezrieť tu.

Pandemický rok skutočne preveril naše medziľudské vzťahy. Od začiatku roka sme boli svedkami nevídaného spojenectva, ľudskosti a ochoty pomáhať. Do dobrovoľníckych aktivít sme tento rok zapojili niekoľkonásobne viac ľudí, ako po minulé roky. 

Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať!
Tím BDC

Ak sa vám páči čo robíme a môžete nás podporiť, viete tak urobiť po kliknutí na tento odkaz.

Partnerom podujatia je IUVENTA- Slovenský inštitút mládeže, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu v SR, CARDO - Národné dobrovoľnícke centrum, Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií, Program ACF Slovakia a projekt EÚ Európsky zbor solidarity.

späť na zoznam