Trh dobrovoľníctva

Bratislavské dobrovoľnícke centrum organizuje už tradične ako jednu so súčastí Bratislavského týždňa dobrovoľníctva aj TRH DOBROVOĽNÍCTVA v Starej Tržnici. Trh dobrovoľníctva je jednou z foriem, ako pomôcť nielen organizáciám ale aj dobrovoľníkom.  Je určený na vzájomné prepájanie tých ktorí chcú pomáhať, s tými, ktorí to potrebujú. 

Trh dobrovoľníctva sa bude konať 17. septembra 2016, v čase 10:00 - 15:00 hod., v rámci Potravinového trhu v Starej Tržnici v Bratislave. Nepremeškajte príležitosť zúčastniť sa. Krúžkujte  17. september 2016 v diárikoch. 

Čo Vás čaká na TRHU DOBROVOĽNÍCTVA

Na Trhu dobrovoľníctva sa dozviete, čo je to dobrovoľníctvo, aké možnosti dobrovoľníctva v Bratislave máme a tiež, aké konkrétne organizácie práve dobrovoľníkov/čky potrebujú a hľadajú! Na vlastnej koži si budete môcť vyskúšať, aké je to pracovať s deťmi zo sociálne slabších rodín, vychovávať psíkov pre ľudí so zrakovým znevýhodnením alebo tráviť čas so seniormi. 

10:00-15:00
Prezentácia organizácií, ktoré aktuálne hľadajú dobrovoľníkov a dobrovoľníčky (1. poschodie)

Počas Trhu dobrovoľníctva môžete zároveň priniesť darovať odev či knihy, alebo si niečo kúpiť za symbolickú sumu v časti PARÁDA :)

Tešíme sa na Vašu účasť!

Ste organizácia a chcete sa zapojiť?

Skvelé! Do Trhu dobrovoľníctva sa môže zapojiť každá organizácia, ktorá spĺňa nasledujúce požiadavky:

  • hľadáte dobrovoľníkov a dobrovoľníčky
  • ste registrovaný alebo aktivovaný na webe BDC
  • viete ako s dobrovoľníkmi pracovať
  • minimálne 2 vaši zamestnanci budú na Trhu prítomný počas celého trvania
  • zaregistrujete sa najneskôr do 20. augusta 2016

ČO MUSÍTE VEDIEŤ:

BDC zabezpečuje koordináciu podujatia predtým a na mieste

Cena za miesto a stôl je: 10 eur (táto suma nie je pre nás, platíme ju za prenájom stolov, ich rozloženie a zloženie a následné upratanie a údržbu priestorov). 

Rozmer stola: 2x1 meter

Počet stolov: max. 35 stolov. V prípade, že sa prihlási viac organizácií, dáme prednosť tým, ktoré sú aktivované v databáze BDC a dlhodobo si prostredníctvom webu hľadajú dobrovoľníkov/čky.

Čo počas trhu robiť/ nerobiť: Čo sme obkukali, že fungovalo/ nefungovalo minulý rok :) Nikoho z okoloidúcich rozhodne nezaujali neaktívne stánky s pár letákmi. Naopak, úspech mali tí, ktorí priamo na trhu ukazovali, čo všetko môžu dobrovoľníci/ čky robiť v ich organizácii. Čo tak to tento rok dotiahnuť do dokonalosti? Prineste ľuďom na vyskúšanie presne to, čo by robili aj u vás! Ak chcete aby sa hrali s deťmi, prineste skladačky; ak chcete aby sa s nimi učili, robte zaujímavé pokusy. Nech si to vyskúšajú :) Že to sa u vás nedá? Dá. Prihláste sa a spolu už niečo vymyslíme :)

     

                                                                chcem sa registrovať

Svoje otázky ohľadne Trhu dobrovoľníctva smerujte na:
koordinátorka podujatia: Ivana Janská; info@dobrovolnictvoba.sk; (+421) 918 569 781

Trh dobrovoľníctva 2015

V roku 2015 sa na Trhu dobrovoľníctva zúčastnilo presne 20 organizácií. V jednotlivých stánkoch ste sa mohli dozvedieť, akých dobrovoľníkov/čky aktuálne hľadajú a aké zaujímavé  projekty chystajú! Súčasťou Trhu dobrovoľníctva boli aj dve zaujímavé diskusie. Viac info TU.